Шок: Њемачка са Мундијала испала, Шпанија прошла

Немачка је испала са Мундијала! Шпанија се провукла у другу фазу! Јапан је потпуно заслужено отишао у осмину финала...

Спорт 01.12.2022 | 22:26

То је епилог тоталног лудила у последњем колу. Азијски тим је групну фазу завршио са шест бодова, два више од Шпаније и Немачке, која има слабију гол-разлику. Костарика је последња са три бода.

У осмини финала играће: Шпанија - Мароко и Јапан - Хрватска.

Јапан је победио Шпанију са 2:1, а Немачка је славила против Костарике са пирових 4:2.

Невероватно шта смо све видели ове вечери у Катару. У једном моменту су чак и Шпанци били испод црте, али помогли су им Немци да прођу даље.

Нису ништа добили за узврат! Шпанија је играо катастофално и није створила шансу од момента када је Јапан преокренуо на 2:1.

Тим из Азије за два минута је окренуо Шпанце! Све то десило се почетком другог полувремена, када је одбрана Фурије "заспала" у два наврата.

Немци су са друге стране дуго ломили Костарику, а бројни промашаји обили су им се о главу када је Костарика повела средном другог полувремена са 2:1! У тим моментима Шпанија је испадала...

Међутим, Панцери су газили до последњег минута и постигли три гола за преокрет и победу која им не значи ништа.

Биће много спекулација око игре Шпаније. Они су потпуно стали у другом полувремену! Већ су кренуле приче да су намерно изабрали Мароко за ривала.

(Курир   Фото:Профимедиа)