Šok: Njemačka sa Mundijala ispala, Španija prošla

Nemačka je ispala sa Mundijala! Španija se provukla u drugu fazu! Japan je potpuno zasluženo otišao u osminu finala...

Sport 01.12.2022 | 22:26

To je epilog totalnog ludila u poslednjem kolu. Azijski tim je grupnu fazu završio sa šest bodova, dva više od Španije i Nemačke, koja ima slabiju gol-razliku. Kostarika je poslednja sa tri boda.

U osmini finala igraće: Španija - Maroko i Japan - Hrvatska.

Japan je pobedio Španiju sa 2:1, a Nemačka je slavila protiv Kostarike sa pirovih 4:2.

Neverovatno šta smo sve videli ove večeri u Kataru. U jednom momentu su čak i Španci bili ispod crte, ali pomogli su im Nemci da prođu dalje.

Nisu ništa dobili za uzvrat! Španija je igrao katastofalno i nije stvorila šansu od momenta kada je Japan preokrenuo na 2:1.

Tim iz Azije za dva minuta je okrenuo Špance! Sve to desilo se početkom drugog poluvremena, kada je odbrana Furije "zaspala" u dva navrata.

Nemci su sa druge strane dugo lomili Kostariku, a brojni promašaji obili su im se o glavu kada je Kostarika povela srednom drugog poluvremena sa 2:1! U tim momentima Španija je ispadala...

Međutim, Panceri su gazili do poslednjeg minuta i postigli tri gola za preokret i pobedu koja im ne znači ništa.

Biće mnogo spekulacija oko igre Španije. Oni su potpuno stali u drugom poluvremenu! Već su krenule priče da su namerno izabrali Maroko za rivala.

(Kurir   Foto:Profimedia)