Звезда "прегазила" Либерец у Лиги Европе!

Фудбалери Црвене звезде савладали су Либерец у мечу другог кола групне фазе Лиге Европе – 5:1 (2:1).

Фудбал 29.10.2020 | 21:01

Црвено-бели одиграли су сјајну утакмицу и дошли су до првих бодова у Лиги Европе.

Ово је најубедљивија победа Црвене звезде у групној фази неког европског такмичења.

Звезда је у утакмицу ушла са великом енергијом и видело се од старта да желе да играју офанзивно и нападну ривала.

То се одмах исплатило, пошто је Звезда повела у седмом минуту.

Милан Родић је са леве стране центрирао, а Бен главом сместио лопту у мрежу за вођство црвено-белих.

Звезда је већ у следећем нападу могла да дуплира предност.

Истакао се голман Либереца, који је одлично одбранио ударац Николића.

Гајић је одложио Николићу, који је добро гађао, али се истакао голман гостујуће екипе, након чега је одбранио и ударац Фалћинелија.

Исплатио се притисак и офанзива и Звезда је дуплирала предност у 22. минуту.

Иванић је одложио Бену на пенал, а нападач са Коморских острва закуцао лопту под пречку за 2:0.

Голман је затим одбранио ударац Иванићу, након чега је Фалчинели гађао преко гола.

Либерец је имао једну прилику у 30. минуту, када је Хелал остао усамљен и гађао главом, али поред гола.

И онда катастрофа Секуа Санога.

Уместо да испуца лопту или је било где избаци, он је на ивици шеснаестерца прво покушао да предрибла, а онда је додао спору лопту Родићу, коју одузима Либерец.

У наставку акције је Саного испао и није испратио свог играча, фудбалери Либереца су са неколико кратких пасова дошли до ивице шеснаестерца, а Матушек гађа левом ногом доњи десни угао и погађа мрежу Милана Борјана.

Либерец је смањио у 41. минуту.

Црвена звезда постиже трећи гол на старту другог полувремена.

Катаи је после серије добрих дриблинга проиграо Бена, који се мало заиграо, али је Милан Гајић добро испратио целу акцију и одбијену лопту послао у мрежу у 50. минуту.

Звезда је наставила да напада и после трећег гола.

Катаи је изашао 1 на 1 са голманом и желео је да проигра Фалчинелија који је био усамљен на другој страни, али је то невероватном реакцијом спречио Нгујен.

Истакао се и неколико минута касније, када је пресекао опасан пас Мирка Иванића, који је желео да одложи лопту на петерац.

Либерец је покушавао да из прекида запрети Црвеној звезди, па су у свакој ситуацији тражили контакт и фаул, како би изнудили прекид.

Борјан се у 62. минуту истакао сјајном одбраном.

Одбранио је слободан ударац са 18 метара и лопту која је ишла у саме рашље.

А онда у 67. минуту мајсторија Катаија.

Промешао је целу одбрану Либереца, направио прави слалом кроз одбрану и на крају сместио лопту у мрежу.