Zvezda "pregazila" Liberec u Ligi Evrope!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Liberec u meču drugog kola grupne faze Lige Evrope – 5:1 (2:1).

Fudbal 29.10.2020 | 21:01

Crveno-beli odigrali su sjajnu utakmicu i došli su do prvih bodova u Ligi Evrope.

Ovo je najubedljivija pobeda Crvene zvezde u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja.

Zvezda je u utakmicu ušla sa velikom energijom i videlo se od starta da žele da igraju ofanzivno i napadnu rivala.

To se odmah isplatilo, pošto je Zvezda povela u sedmom minutu.

Milan Rodić je sa leve strane centrirao, a Ben glavom smestio loptu u mrežu za vođstvo crveno-belih.

Zvezda je već u sledećem napadu mogla da duplira prednost.

Istakao se golman Libereca, koji je odlično odbranio udarac Nikolića.

Gajić je odložio Nikoliću, koji je dobro gađao, ali se istakao golman gostujuće ekipe, nakon čega je odbranio i udarac Falćinelija.

Isplatio se pritisak i ofanziva i Zvezda je duplirala prednost u 22. minutu.

Ivanić je odložio Benu na penal, a napadač sa Komorskih ostrva zakucao loptu pod prečku za 2:0.

Golman je zatim odbranio udarac Ivaniću, nakon čega je Falčineli gađao preko gola.

Liberec je imao jednu priliku u 30. minutu, kada je Helal ostao usamljen i gađao glavom, ali pored gola.

I onda katastrofa Sekua Sanoga.

Umesto da ispuca loptu ili je bilo gde izbaci, on je na ivici šesnaesterca prvo pokušao da predribla, a onda je dodao sporu loptu Rodiću, koju oduzima Liberec.

U nastavku akcije je Sanogo ispao i nije ispratio svog igrača, fudbaleri Libereca su sa nekoliko kratkih pasova došli do ivice šesnaesterca, a Matušek gađa levom nogom donji desni ugao i pogađa mrežu Milana Borjana.

Liberec je smanjio u 41. minutu.

Crvena zvezda postiže treći gol na startu drugog poluvremena.

Katai je posle serije dobrih driblinga proigrao Bena, koji se malo zaigrao, ali je Milan Gajić dobro ispratio celu akciju i odbijenu loptu poslao u mrežu u 50. minutu.

Zvezda je nastavila da napada i posle trećeg gola.

Katai je izašao 1 na 1 sa golmanom i želeo je da proigra Falčinelija koji je bio usamljen na drugoj strani, ali je to neverovatnom reakcijom sprečio Ngujen.

Istakao se i nekoliko minuta kasnije, kada je presekao opasan pas Mirka Ivanića, koji je želeo da odloži loptu na peterac.

Liberec je pokušavao da iz prekida zapreti Crvenoj zvezdi, pa su u svakoj situaciji tražili kontakt i faul, kako bi iznudili prekid.

Borjan se u 62. minutu istakao sjajnom odbranom.

Odbranio je slobodan udarac sa 18 metara i loptu koja je išla u same rašlje.

A onda u 67. minutu majstorija Kataija.

Promešao je celu odbranu Libereca, napravio pravi slalom kroz odbranu i na kraju smestio loptu u mrežu.