СП: Доминација Американаца!

Амерички атлетичар Донован Брејзер освојио је златну медаљу у трци на 800 метара на Светском првенству у Дохи.

Остали спортови 02.10.2019 | 18:27
Мање од 24 сата након што је Алберто Салазар суспендован на четири године због кршења допинг правила, атлетичар којег је тренирао окитио се златом на шампионату света.

Брејзер је трку завршио за 1:42,34 што је нови рекорд светских првенстава.

Амел Тука из Босне и Херцеговине освојио је сребрну медаљу (1:43,47), док је Кенијац Фергусон Черијот Ротич освојио бронзу (1:43,82).

Американац Ноа Лајлс није дозволио изненађење у финалу трке на 200 метара, пошто је тријумфовао резултатом 19,83 секунде.

Канађанин Андре де Грас (19,95) окитио се сребром, док је се на победничко постоље попео и Алекс Кинонес из Еквадора (19,98).

Славље Американаца употпунио је и Сем Кендрикс који је одбранио титулу првака света у скоку с мотком. Он је славио скоком од 5,97 метара.

Швеђанин Арманд Дуплантис освојио је сребро, док је бронза припала Пољаку Пјотру Лисеку.

Златну медаљу у бацању копља освојила је Аустралијанка Келси Ли Барбер. Она је у последњој серији бацила копље 66,56 метара и тај резултат јој је донео најсјаније одличје.

Сребрна и бронзана медаља припале су Кинескињама. Лиу Шијинг је освојила сребро, а Лу Хуејхуеј бронзу.