БиХ - Финале: Спарси изједначили против Широког

Кошаркаши Спарса савладали су Широки (70:63) у другом финалном двобоју плеј-офа првенства Босне и Херцеговине и изједначили на 1:1 у побједама.

Кошарка 20.05.2019 | 08:37
У дворани на "Грбавици", Сарајлије су забиљежиле побједу над херцеговачким тимом иако су умало испустили предност од 15 разлике у посљедњој четвртини.

СПАРС - ШИРОКИ 70:63 (15:15, 18:14, 24:13, 13:21)

Након изједначеног првог периода, изабраници Марка Трбића су успјели да на у наставку наметну свој ритам и на одмор оду са предношћу од "плус четири" поена (33:29).

Сарајевски тим је у трећем кварталу одиграо одлично и стекао убједљиву предност од 15 погодака пред посљедњих 10 минута у којим је требао само да рутински заврши посао.

Међутим, гости са "Пецаре" су стрпљиво топили разлику и на три минута прије краја стигли на само минус "два" (60:58).

У кључним тренуцима прорадио је Слободан Јовановић и са четири поготка уз поене Драшка Албијанића одбио нападе Широког за изједначење на 1:1 у серији која се игра на три побједе.

Најефикаснији у сарајевском табору били су управоАлбијанић са 14 и Јовановић са 13 погодака, док су код екипе из Широког Бријега најбољи били Фенер Дерик Стивен са 13 и Дарио Дрежњак са два поена мање.

Извор: мондо.ба