РУС: Краснодар стигао Локомотиву, фото-финиш за ЛШ!

Бикови се изједначили по броју бодова са Московљанима.

Фудбал 20.05.2019 | 08:00
Биће драме у борби за друго место у Русији у последњих 90 минута првенства. Краснодар је искористио кикс Локомотиве и победом над Арсеналом у Тули (3:0) изједначио се са Московљанима по броју бодова.

Оба тима сада имају по 53 бода, али је Локомотива за „длаку“ на другој позицији, јер има бољи међусобни скор. На свом терену је победила Краснодар са 1:0, а у гостима изгубила 2:1. И то је држи испред Бикова.

Међутим, тријумфом над Арсеналом, Краснодар је макар завршио једну ствар, обезбедио је освајање трећег места и пласман у квалификације за Лигу шампиона.

Краснодара је чекао тежак посао у Тули, али је добио меч лакше него што је ико очекивао. Арсенал је био у сјајној форми, 11 кола заредом није изгубио меч, међутим, дошла и њему црна недеља. И то у најгорем тренутку, када се борио за излазак на европску сцену.

Гости су повели голом Петрова у 55. минуту, дуплирао је вођство Переира у 68, а победу оверио Ари у 82. минуту.

Последње коло донеће драму: Локомотива дочекује Уфу, а Краснодар Рубина.

РУСИЈА 1 - 29. КОЛО: