Седми трофеј Купа БиХ за Борац м:тел!

Рукометаши бањалучког Борца ремизирали су против Извиђача 21:21 (10:9) у реваншу финалне утакмице и одбранили пехар Купа Босне и Херцеговине.

Остали спортови 08.05.2019 | 21:46
Борац м:тел је као и прошле сезоне побједник Купа Босне и Херцеговине!

Био је ово бањалучком клубу седми трофеј у најмасовнијем такмичењу у БиХ у историји клуба, а други заредом!

Црвено-плави су у првом двобоју у Љубушком у фуриозном финишу славили са голом предности (22:23), а у реваншу су управо у финишу испустили четири гола предности и омогућили "скаутима" да стигну до ремија, али недовољног да трофеј не би остао у Бањалуци.

Актуелни освајачи Купа БиХ у врло тврдом првом дијелу били су за нијансу бољи од "скаута", док је у наставку утакмице виђена права драма у Универзитетској дворани.

У првом дијелу највећу предност Борац је имао од два поготка, а већ у првих пет минута наставка финала у "кампусу", изабраници Мирка Микића су стеки "плус четири" (14:10).

Одржавали су Бањалучани вођство од неколико погодака, али су гости успјели да стигну до изнедначења, да би десет минута прије краја Ђорђе Ђелић погодио својим шестим голом за 19:16, а онда зарадио искључење.

Тим Марија Бјелиша је тада опет пробао да се приближи, међутим бањалучку публику на ноге је тада дигао популарни Ханс фантастичним скидањем "зицера", па је Борац издржао без примљеног, а потом и са постигнутим шестим голом Милана Дакића (20:16) за серију од 4:0.

Гостујући тренер је потом позвао минут одмора како би рекао својим играчима да "нема предаје", али Милош Њежић је погодио са крила и на пет минута до краја, гости су имали минус од четири поготка.

Шеф струке црвено-плавих Микић је при вођству од три разлике на три минута до краја одлучио да смири своје играче, који су повезали неколико грешака у нападу, како би мирно привели утакмицу крају, али је Извиђач ипак успио да стигне до изједначења у посљедњем минуту (21:21).

У посљедњем нападу, Борац је поново изгубио лопту и "скаути" су имали прилику да у посљедњим секундама дођу до побједе, што су и успјели, али је на срећу у питању био преступ, па су црвено-плави одбранили трофеј.

Најефикаснији у Борчевом табору били су Милан Дакић и Ђорђе Ћелић са по шест постигнутих голова, голман Бојан Љубишић је укњижио девет одбрана, док је код гостију из Херцеговине прва имена сусрета били Ведран Делић и Милан Вукшић такође са шест погодака.