Sedmi trofej Kupa BiH za Borac m:tel!

Rukometaši banjalučkog Borca remizirali su protiv Izviđača 21:21 (10:9) u revanšu finalne utakmice i odbranili pehar Kupa Bosne i Hercegovine.

Ostali sportovi 08.05.2019 | 21:46
Borac m:tel je kao i prošle sezone pobjednik Kupa Bosne i Hercegovine!

Bio je ovo banjalučkom klubu sedmi trofej u najmasovnijem takmičenju u BiH u istoriji kluba, a drugi zaredom!

Crveno-plavi su u prvom dvoboju u Ljubuškom u furioznom finišu slavili sa golom prednosti (22:23), a u revanšu su upravo u finišu ispustili četiri gola prednosti i omogućili "skautima" da stignu do remija, ali nedovoljnog da trofej ne bi ostao u Banjaluci.

Aktuelni osvajači Kupa BiH u vrlo tvrdom prvom dijelu bili su za nijansu bolji od "skauta", dok je u nastavku utakmice viđena prava drama u Univerzitetskoj dvorani.

U prvom dijelu najveću prednost Borac je imao od dva pogotka, a već u prvih pet minuta nastavka finala u "kampusu", izabranici Mirka Mikića su steki "plus četiri" (14:10).

Održavali su Banjalučani vođstvo od nekoliko pogodaka, ali su gosti uspjeli da stignu do iznednačenja, da bi deset minuta prije kraja Đorđe Đelić pogodio svojim šestim golom za 19:16, a onda zaradio isključenje.

Tim Marija Bjeliša je tada opet probao da se približi, međutim banjalučku publiku na noge je tada digao popularni Hans fantastičnim skidanjem "zicera", pa je Borac izdržao bez primljenog, a potom i sa postignutim šestim golom Milana Dakića (20:16) za seriju od 4:0.

Gostujući trener je potom pozvao minut odmora kako bi rekao svojim igračima da "nema predaje", ali Miloš Nježić je pogodio sa krila i na pet minuta do kraja, gosti su imali minus od četiri pogotka.

Šef struke crveno-plavih Mikić je pri vođstvu od tri razlike na tri minuta do kraja odlučio da smiri svoje igrače, koji su povezali nekoliko grešaka u napadu, kako bi mirno priveli utakmicu kraju, ali je Izviđač ipak uspio da stigne do izjednačenja u posljednjem minutu (21:21).

U posljednjem napadu, Borac je ponovo izgubio loptu i "skauti" su imali priliku da u posljednjim sekundama dođu do pobjede, što su i uspjeli, ali je na sreću u pitanju bio prestup, pa su crveno-plavi odbranili trofej.

Najefikasniji u Borčevom taboru bili su Milan Dakić i Đorđe Ćelić sa po šest postignutih golova, golman Bojan Ljubišić je uknjižio devet odbrana, dok je kod gostiju iz Hercegovine prva imena susreta bili Vedran Delić i Milan Vukšić takođe sa šest pogodaka.