ШПА: Вријеме је за новог дебитанта у ЛШ!

Хетафе сломио Ђирону, још два корака до испуњења великог сна! Екипа Хосеа Бордаласа на корак од историјског успеха - 2:0.  Хоће ли Мадрид имати три клуба у Лиги шампиона? Хетафе победом над Ђироном једном ногом закорачио у елитно такмичење.

Фудбал 05.05.2019 | 15:15
Хетафе се вратио на победнички, а Ђирона на губитнички пут. Оно што је битније, Мадриђани су закорачили у Лигу шампиона и у преостала два кола сами ће кројити своју судбину, док су Каталонци све ближи испадању из Примере.

Хетафе - Ђирона 2:0, головима Хорхеа Молине у 16. и Анхела у 77. минуту. Оба из контранапада.

Посао екипи српског репрезентативца Немање Максимовића, који је играо до 85. минута, значајно је олакшала глупост Борхе Гарсије који је у 69. минуту, незадовољан одлуком судије да не свира фаул, очигледно нешто жестоко добацио арбитру, јер је добио директан црвени картон.

Ова победа значи да ће Хетафе у последња два кола, против незаинтересованог шампиона Барселоне у гостима и Виљареала код куће сам одлучивати о историјском пласману у Лигу шампиона, јер екипа из предграђа Мадрида сада има три бода више од петопласиране Севиље, а шест више од Валенсија која се у 20.45 састаје са последњепласираном Уеском у гостима.

Улазак Хетафеа у Лигу шампиона значио би да ће Мадрид дуће сезоне имати три представника у најјачем клупском такмичењу. Редновни учесници су Реал и Атлетико...

Севиља се поново понудила, а овога пута Хетафе је поклон дочекао раширених руку, па је сада стварно надомак историјског пласмана у Лигу шампиона. Екипа Хосеа Бордаласа је на свом терену знатно лакше него што се очекивало савладала Ђирону (2:0), одмакла се три бода од Севиље, односно чак шест од Валенсије, која има утакмицу мање.

Домаћин је меч решио са две одличне контре. Повео је у идалном тренутку голом Хорхеа Молине, који је одлично пробио по десном боку и погодио доњи десни угао гола Јасина Боноа. Тај погодак је омогућио домаћина, за који је до 85. минута врло добро играо Немања Максимовића, да утакмицу апсолутно држи под својом контролом.

Ђирона је узаслудно покушавала да дође до праве ситуације да угрзо гол противника. Имала је само привидну теренску иницијативу, али није успела озбиљније да припрети домаћину. Меч је преломио тренутак из 69. минуту, када је Борха Гарсија искључен због вербалног напада на судију Алехандра Ернандеза и оставио екипу Еузебија Сакристана на цедилу.

Одлука је пала у 77. минуту када је резервиста Анхел Родригез после одличног продора на врло ефектан начин матирао госте и немоћног мароканског чувара мреже.

Навијачи Хетафеа ће вечерас од 20.45 навијати за Уеску против Валенсије, јер ће му у случају да домаћин освоји бар бод, бити неопходна још једна победа у последња два кола да и званично обезбеди пласман у Лигу шампиона, пошто има бољи међусобни скор од Севиље.

Борделаласов тим до краја сезоне игра против Барселоне на Ноу Кампу и Виљареала на свом Алфонсо Перезу.