ŠPA: Vrijeme je za novog debitanta u LŠ!

Hetafe slomio Đironu, još dva koraka do ispunjenja velikog sna! Ekipa Hosea Bordalasa na korak od istorijskog uspeha - 2:0.  Hoće li Madrid imati tri kluba u Ligi šampiona? Hetafe pobedom nad Đironom jednom nogom zakoračio u elitno takmičenje.

Fudbal 05.05.2019 | 15:15
Hetafe se vratio na pobednički, a Đirona na gubitnički put. Ono što je bitnije, Madriđani su zakoračili u Ligu šampiona i u preostala dva kola sami će krojiti svoju sudbinu, dok su Katalonci sve bliži ispadanju iz Primere.

Hetafe - Đirona 2:0, golovima Horhea Moline u 16. i Anhela u 77. minutu. Oba iz kontranapada.

Posao ekipi srpskog reprezentativca Nemanje Maksimovića, koji je igrao do 85. minuta, značajno je olakšala glupost Borhe Garsije koji je u 69. minutu, nezadovoljan odlukom sudije da ne svira faul, očigledno nešto žestoko dobacio arbitru, jer je dobio direktan crveni karton.

Ova pobeda znači da će Hetafe u poslednja dva kola, protiv nezainteresovanog šampiona Barselone u gostima i Viljareala kod kuće sam odlučivati o istorijskom plasmanu u Ligu šampiona, jer ekipa iz predgrađa Madrida sada ima tri boda više od petoplasirane Sevilje, a šest više od Valensija koja se u 20.45 sastaje sa poslednjeplasiranom Ueskom u gostima.

Ulazak Hetafea u Ligu šampiona značio bi da će Madrid duće sezone imati tri predstavnika u najjačem klupskom takmičenju. Rednovni učesnici su Real i Atletiko...

Sevilja se ponovo ponudila, a ovoga puta Hetafe je poklon dočekao raširenih ruku, pa je sada stvarno nadomak istorijskog plasmana u Ligu šampiona. Ekipa Hosea Bordalasa je na svom terenu znatno lakše nego što se očekivalo savladala Đironu (2:0), odmakla se tri boda od Sevilje, odnosno čak šest od Valensije, koja ima utakmicu manje.

Domaćin je meč rešio sa dve odlične kontre. Poveo je u idalnom trenutku golom Horhea Moline, koji je odlično probio po desnom boku i pogodio donji desni ugao gola Jasina Bonoa. Taj pogodak je omogućio domaćina, za koji je do 85. minuta vrlo dobro igrao Nemanja Maksimovića, da utakmicu apsolutno drži pod svojom kontrolom.

Đirona je uzasludno pokušavala da dođe do prave situacije da ugrzo gol protivnika. Imala je samo prividnu terensku inicijativu, ali nije uspela ozbiljnije da pripreti domaćinu. Meč je prelomio trenutak iz 69. minutu, kada je Borha Garsija isključen zbog verbalnog napada na sudiju Alehandra Ernandeza i ostavio ekipu Euzebija Sakristana na cedilu.

Odluka je pala u 77. minutu kada je rezervista Anhel Rodrigez posle odličnog prodora na vrlo efektan način matirao goste i nemoćnog marokanskog čuvara mreže.

Navijači Hetafea će večeras od 20.45 navijati za Uesku protiv Valensije, jer će mu u slučaju da domaćin osvoji bar bod, biti neophodna još jedna pobeda u poslednja dva kola da i zvanično obezbedi plasman u Ligu šampiona, pošto ima bolji međusobni skor od Sevilje.

Bordelalasov tim do kraja sezone igra protiv Barselone na Nou Kampu i Viljareala na svom Alfonso Perezu.