ШПА: Важна побједа Билбаоа, Селти бод за опстанак!

Фудбалери Атлетик Билбаоа победили су у гостима Леганес са 1:0, док су Еспањол и Селта играли нерешено 1:1 у утакмицама 34. кола шпанске Ла Лиге.

Фудбал 24.04.2019 | 23:45
Атлетик је на гостовању Леганеса уписао битну победу у борби за пласман у квалификације за Лигу Европа.

Екипа из Баскије до тријумфа је дошла аутоголом Јусефа ен Несирија у 43. минуту.

Атлетик је после ове победе седми на табели Примере са 49 бодова, док је Леганес 12. са 41.

Селта је на гостовању против Еспањола имала гол заостатка, али је на крају ипак успела да додје до изједначења и битног бода у борби за опстанак.

Еспањол је повео поготком Леи Вуа у 33. минуту, да би изједначење донео Максимилијано Гомес у 72.

Селта је 15. са 36 бодова, два више од првог тима у зони испадања, док је Еспањол 10. са 43.

У последњем мечу дана Леванте је са убедљивих 4:0 савладао Бетис. Голове за домаћи тим састав постигао је Кампана у деветом, Лорен у 32, Моралес у 56. из пенала, док је коначан резултат поставио Коке у 81. минуту.

Леванте је 14. са 37 бодова, док је Бетис десети са 43.