ŠPA: Važna pobjeda Bilbaoa, Selti bod za opstanak!

Fudbaleri Atletik Bilbaoa pobedili su u gostima Leganes sa 1:0, dok su Espanjol i Selta igrali nerešeno 1:1 u utakmicama 34. kola španske La Lige.

Fudbal 24.04.2019 | 23:45
Atletik je na gostovanju Leganesa upisao bitnu pobedu u borbi za plasman u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Ekipa iz Baskije do trijumfa je došla autogolom Jusefa en Nesirija u 43. minutu.

Atletik je posle ove pobede sedmi na tabeli Primere sa 49 bodova, dok je Leganes 12. sa 41.

Selta je na gostovanju protiv Espanjola imala gol zaostatka, ali je na kraju ipak uspela da dodje do izjednačenja i bitnog boda u borbi za opstanak.

Espanjol je poveo pogotkom Lei Vua u 33. minutu, da bi izjednačenje doneo Maksimilijano Gomes u 72.

Selta je 15. sa 36 bodova, dva više od prvog tima u zoni ispadanja, dok je Espanjol 10. sa 43.

U poslednjem meču dana Levante je sa ubedljivih 4:0 savladao Betis. Golove za domaći tim sastav postigao je Kampana u devetom, Loren u 32, Morales u 56. iz penala, dok je konačan rezultat postavio Koke u 81. minutu.

Levante je 14. sa 37 bodova, dok je Betis deseti sa 43.