РУС: Спартаку лијепо у Грозном!

Московљани однели сва три бода из Чеченије!

Фудбал 30.03.2019 | 19:25
Лепо се Спартак провео у Грозном. Три бода у џепу после дуела са Ахматом и нови залет ка позицији која води у Лигу шампиона – 3:1.

Јунак победе био је Луис Адријано, стрелац оба гола за Московљање. Најпре је био прецизан са беле тачке у 7. минуту, а онда је сместио лопту у мрежу и средином другог полувремена (68. минут), чиме је донео тријумф Спартаку.

Ахмат је сам себе саплео у 63. минуту, када је Семенов добио црвени картон. Оставио је другове на цедилу и казна је стигла после само пет минута. Последњи минут донео је и трећи погодак гостију из главног града, уписао се у стрелце и Глушаков.

Тек друга победа за црвено-беле у пролећној полусезони. И поново у гостима! Само на свом терену Спартак није успео да слави, у дербијима против Краснодара и Зенита. Зато му и бежи, за сада, позиција која води у Лигу шампиона.

А, у дербији кола Локомотива је као гост савладала градског ривала Динамо са 1:0.

РУСИЈА 1 - 21. коло