RUS: Spartaku lijepo u Groznom!

Moskovljani odneli sva tri boda iz Čečenije!

Fudbal 30.03.2019 | 19:25
Lepo se Spartak proveo u Groznom. Tri boda u džepu posle duela sa Ahmatom i novi zalet ka poziciji koja vodi u Ligu šampiona – 3:1.

Junak pobede bio je Luis Adrijano, strelac oba gola za Moskovljanje. Najpre je bio precizan sa bele tačke u 7. minutu, a onda je smestio loptu u mrežu i sredinom drugog poluvremena (68. minut), čime je doneo trijumf Spartaku.

Ahmat je sam sebe sapleo u 63. minutu, kada je Semenov dobio crveni karton. Ostavio je drugove na cedilu i kazna je stigla posle samo pet minuta. Poslednji minut doneo je i treći pogodak gostiju iz glavnog grada, upisao se u strelce i Glušakov.

Tek druga pobeda za crveno-bele u prolećnoj polusezoni. I ponovo u gostima! Samo na svom terenu Spartak nije uspeo da slavi, u derbijima protiv Krasnodara i Zenita. Zato mu i beži, za sada, pozicija koja vodi u Ligu šampiona.

A, u derbiji kola Lokomotiva je kao gost savladala gradskog rivala Dinamo sa 1:0.

RUSIJA 1 - 21. kolo