ЕЛ: Басконија стигла Бајерн, Олимпија такође на 11-11!

Радоњићев Бајерн пропустио шансе, Армани лако са Дарушафаком.  Кошаркаши Басконије били су бољи од Бајерн Минхена у 22. колу Евролиге резултатом 76:68.  Биће опасна трка за плеј-оф у преосталих осам кола. . .

Кошарка 08.02.2019 | 23:19
Басконија је победила Бајерн на домаћем терену са два поена више него што је то учинио Бајерн у првој утакмици и обезбедила бољи међусобни скор пред могућ расплет на крају групног дела такмичења.

Шпанци су углавном водили током утакмице, а Бајерн није искористио своје шансе које су им се указале у завршници. Тим Дејана Радоњића је дошао на само два поена заостатка почетком четврте четвртине, али није искористио напад за вођство.

Тим Велимира Перасовића није допустио гостима из Минхена да их поново угрози, јер су изабраници Дејана Радоњића у неколико наврата шутирали из тешких позиција и промашивали већину покушаја у завршници.

Најбољи у редовима шпанске екипе био је Мет Џенинг са13 поена, Џејлен Џонс имао је 12 поена. Венса Поарје је постигао 11 поена, уз 11 скокова, а десет поена имао је Фохман.

У немачком тиму Дерик Вилијамс имао је 18 поена, а Нихад Ђедовић осам поена и три скока. Српски плејмејкер Стефан Јовић није био у саставу тима, а Владимир Лучић имао је осам поена (3/8 из игре), уз седам скокова и једну асистенцију за 29 минута. Немања Дангубић имао је два поена за 10 минута на терену.

Закувава се борба за плај-оф у Евролиги. Након последње две утакмице 22. рунде ситуација се додатно закомпликовала. Басконија је имала императив победе против Бајерна, добила је са 76:68 и изједначила се по броју победа са Баварцима, а на 11-11 сада је и Олимпија из Милана, пошто је очекивано славила против фењераша Дарушафаке - 90:78. Само победу више има Олимпијакос на шестој позицији, док је десетопласирани Макаби на 10-12. Дакле, пет екипа у распону од само две победе осам кола пре краја...

Бајерн се добро држао у Шпанији, био у игри све до самог краја, али пресудили су му "жути минути" у последњој деоници, када је Басконија направила серију 8:0 и са 64:62 побегла на недостужних 10 разлике.  Чак пет играча домаћег тима имало је двоцифрен учинак. Најбољи је био Мет Џенинг са 13, а пратили су га Џонс (12) Поире (11), Фојтман и Шилдс (по 10).

На другој страни Дерик Вилијамс 18 кошева и Данило Бартел 11. Тројке никако нису ишле госте. Испалили су их чак 25 и погодили свега четири. Владимир Лучић је, рецимо, шутирао 0/5 за три и меч завршио са осам поена. Немања Дангубић сакупио је само два...

До победе су дошли и кошаркаши Арманија из Милана, који су у Италији били бољи од последњепласиране Дарушафаке са 90:78.

Армани је контролисао ритам утакмице и на крају дошао до победе без превише муке. Дарушафака је имала прилику да "преломи" меч крајем треће деонице, када је дошла до плуса од три поена, али је Армани брзо одбио њихов напад серијом 18:2 и решио све дилеме.

Немања Недовић није одиграо свој први меч после паузе због повреде, иако је тако првобитно најављивао, а Владимир Мицов је меч завршио са 11 поена и пет скокова. Миндаугас Кузминскас је био најефикаснији са 19 поена и осам скокова, Мајк Џејмс је додао поен мање, а 16 је имао Куртис Џерелс.

Код Дачке још једанпут најбољи је био Тони Даглас са 21 поеном. Пратили су га Картал Озмизрак са 11, те Ерик Мајкл и Мухамед Бајул са по десет поена.

/Мицов 11, 3/8 из игре, 5 ск - Даглас 21, 4 ск, 3 укр/

Табела: Фенербахче 19-3, ЦСКА 17-5, Реал 17-5, Ефес 14-8, Барселона 13-9, Олимпијакос 12-10, Бајерн 11-11, Милано 11-11, Басконија 11-11, Макаби 10-12, Панатинаикос 9-13, Химки 9-13, Жалгирис 8-14, Гран Канарија 6-16, Будућност 6-16, Дарушафака 3-19.

Извор: Б92/моззартспорт/мондо.рс