ИТА: Фантазија од утакмице!

Седам голова, два пенала, ВАР, повреда Томовића, гол Ђорђевића, црвени картон…! Какав меч између Кјева и Фјорентине - 3:4 (1:2)!

Фудбал 27.01.2019 | 15:00
Укратко - одлична утакмица! Поптуно луда! Ко је одлучио да недељно преподне проведе гледајући меч Кјева и Фјорентине сигурно није зажалио. Фантастичан меч. Гости су славили с 3:4 (1:2) у мечу с пуно успона и падова у резултату.

Виола је повела с 2:0, Летећи магарци изједначили, Фјорентина с играчем мање повела преко Федерико Кјезе, на крају Пелисије промашио пенал за реми, а онда је Кјеза другим голом ставио тачку. Оба гола је дао док је његов тим имао играча мање. Филип Ђорђевић је првим голом за Кјево само зачинио цео доживљај.

Сам ток утакмице био је врло узбудљив. Муријел је довео госте у 4. минуту, док је Марко Бенаси подигао на 2:0 већ у 27. минуту. У међувремену је Кјеву поништен гол због уласка у казнени простор, а касније домаћину није свиран пенал. ВАР је изостао том приликом.

Летећи Магарци су добили нови ударац у 30. минуту када је Ненад Томовић изнет са терена, па је уместо њега ушао Цезар. Не зна се колико је Томовићева повреда озбиљна. Кјево је ипак добио наду у 38. минуту када је Степински погодио. Видело се да се Фјорентина мучи, посебно јер Никола Миленковић није играо због грипа.

Оно што је судија Ћифи пропустио да свира у првом, досудио је почетком другог полувремена. Бенаси је играо руком испред свог гола, досуђен је пенал и Бенасију је показан црвени картон. Лопту је узео искусни Пелисије и погодио прецизним ударцем по земљи.

Фјорентина је имала сјајну шансу у 65. минуту када је Кјеза прошао феноменално по страни, ушао у шеснаестерац, шутирао левом ногом, али је лопта погодила пречку.

Оно што му је промакло тада, није у 79. минуту. Прошао је по левој страни и лагано погодио у супротан угао. Опасан играч. Што је показао и у 87. минуту. Ђорђевић је потом дао наду Кјеву, али и поред солидних шанси домаћин није успео ни до бода. Најмање толико је заслужио.

ИТАЛИЈА 1 - 21. КОЛО: