ITA: Fantazija od utakmice!

Sedam golova, dva penala, VAR, povreda Tomovića, gol Đorđevića, crveni karton…! Kakav meč između Kjeva i Fjorentine - 3:4 (1:2)!

Fudbal 27.01.2019 | 15:00
Ukratko - odlična utakmica! Poptuno luda! Ko je odlučio da nedeljno prepodne provede gledajući meč Kjeva i Fjorentine sigurno nije zažalio. Fantastičan meč. Gosti su slavili s 3:4 (1:2) u meču s puno uspona i padova u rezultatu.

Viola je povela s 2:0, Leteći magarci izjednačili, Fjorentina s igračem manje povela preko Federiko Kjeze, na kraju Pelisije promašio penal za remi, a onda je Kjeza drugim golom stavio tačku. Oba gola je dao dok je njegov tim imao igrača manje. Filip Đorđević je prvim golom za Kjevo samo začinio ceo doživljaj.

Sam tok utakmice bio je vrlo uzbudljiv. Murijel je doveo goste u 4. minutu, dok je Marko Benasi podigao na 2:0 već u 27. minutu. U međuvremenu je Kjevu poništen gol zbog ulaska u kazneni prostor, a kasnije domaćinu nije sviran penal. VAR je izostao tom prilikom.

Leteći Magarci su dobili novi udarac u 30. minutu kada je Nenad Tomović iznet sa terena, pa je umesto njega ušao Cezar. Ne zna se koliko je Tomovićeva povreda ozbiljna. Kjevo je ipak dobio nadu u 38. minutu kada je Stepinski pogodio. Videlo se da se Fjorentina muči, posebno jer Nikola Milenković nije igrao zbog gripa.

Ono što je sudija Ćifi propustio da svira u prvom, dosudio je početkom drugog poluvremena. Benasi je igrao rukom ispred svog gola, dosuđen je penal i Benasiju je pokazan crveni karton. Loptu je uzeo iskusni Pelisije i pogodio preciznim udarcem po zemlji.

Fjorentina je imala sjajnu šansu u 65. minutu kada je Kjeza prošao fenomenalno po strani, ušao u šesnaesterac, šutirao levom nogom, ali je lopta pogodila prečku.

Ono što mu je promaklo tada, nije u 79. minutu. Prošao je po levoj strani i lagano pogodio u suprotan ugao. Opasan igrač. Što je pokazao i u 87. minutu. Đorđević je potom dao nadu Kjevu, ali i pored solidnih šansi domaćin nije uspeo ni do boda. Najmanje toliko je zaslužio.

ITALIJA 1 - 21. KOLO: