ЕЛ: Басконија гранитном одбраном сломила Армани!

Мицов испод просека, Џејмс није могао сâм против Басконије.  Кошаркаши Басконије победили су пред домаћом публиком Армани из Милана са 80:75, у 19. колу Евролиге.  Смена на осмом месту! Састав Симонеа Пјаниђанија постигао само 26 поена у другом полувремену, што је било недовољно да би се славило у једној оваквој утакмици - 80:75.

Кошарка 18.01.2019 | 23:16
Српски кошаркаш Владимир Мицов одиграо је слабу партију за госте, док је Немања Недовић пропустио још један меч због повреде.

Мицов је меч завршио са седам поена и шутом из игре 3/8, док је Мајк Џејмс одиграо на врхунском ниову, али то није било довољно за изненађење.

Некадашњи играч КК Загреб меч је завршио са 27 поена, седам скокова и пет асистенција (индекс 34), међутим није било других расположених играча и Басконија је заслужено славила.

Екипа из Виторије имала је добро распоређене поене, а предњачио је Венсан Поире који је убацио 17, а уз то је имао и осам скокова, односно три асистенције. Двоцифрени још били су Уертас са 13, Шилдс са 12 и Фохтман са 11 поена.

Басконија сада има скор од 9/11, док је Армани на 8/11.

Смена на осмој позицији Евролиге. Басконија је у директном обрачуну сломила отпор Арманија и прескочила га на табели са скором од девет победа и девет пораза, док је клуб из Милана остао на осам славља у елитном такмичењу - 80:75.

Гости су одиграли ужасно друго полувреме, али су успеми да уведу меч у неизвесну завршницу. Ипак, тамо ипак нису имали довољно снаге, па је домаћин стигао до заслуженог славља. Одлучујући фактор представљала је фантастична одбрана екипе Велимира Перасовића, у којој је предњачио пожртвовани Лука Вилдоса. Састав Симонеа Пјаниђанија је у других 20 минута постигао укупно 26 поена, што је било недовољно да би се славило у једном оваквом мечу.

Накрају, најефикаснији у победничком саставу био је Венсан Поарије, који је убацио 17 поена у кош противника. Уертас је постигао 13, Шилдс 12, а Војтман 11.

Једини вредан помена у гостујућем тиму био је фантастични Мајк Џејмс, који је убацио 27 поена у кош ривала. Ипак, и њему је понестало снаге у самом финишу, па је при резултату 78:74 промашио два од три слободна бацања и тако омогућио домаћину да без проблема стигне до славља.

Српски интернационалац Владимир Мицов на паркету је провео 28 минута и постигао седам поена.

/Поарије 17 - Џејмс 27/

Табела: Фенербахче 17-2, Реал 15-4, ЦСКА 14-5, Ефес 13-6, Олимпијакос 12-7, Барселона 11-8, Бајерн 9-10, Басконија 9-10, Армани 8-11, Макаби 8-11, Жалгирис 8-11, Панатинаикос 8-11, Химки 7-12, Гран Канарија 6-13, Будућност 5-14, Дарушафака 2-17.

Парови следећег кола: Фенербахче - Олимпијакос, Макаби - Панатинаикос, Армани - Жалгирис, Реал Мадрид - Ефес, Химки - Бајерн, Дарушафака - Басконија, Будућност - Гран Канарија, Барселона - ЦСКА.

Извор: Б92/моззартспорт