EL: Baskonija granitnom odbranom slomila Armani!

Micov ispod proseka, Džejms nije mogao sâm protiv Baskonije.  Košarkaši Baskonije pobedili su pred domaćom publikom Armani iz Milana sa 80:75, u 19. kolu Evrolige.  Smena na osmom mestu! Sastav Simonea Pjaniđanija postigao samo 26 poena u drugom poluvremenu, što je bilo nedovoljno da bi se slavilo u jednoj ovakvoj utakmici - 80:75.

Košarka 18.01.2019 | 23:16
Srpski košarkaš Vladimir Micov odigrao je slabu partiju za goste, dok je Nemanja Nedović propustio još jedan meč zbog povrede.

Micov je meč završio sa sedam poena i šutom iz igre 3/8, dok je Majk Džejms odigrao na vrhunskom niovu, ali to nije bilo dovoljno za iznenađenje.

Nekadašnji igrač KK Zagreb meč je završio sa 27 poena, sedam skokova i pet asistencija (indeks 34), međutim nije bilo drugih raspoloženih igrača i Baskonija je zasluženo slavila.

Ekipa iz Vitorije imala je dobro raspoređene poene, a prednjačio je Vensan Poire koji je ubacio 17, a uz to je imao i osam skokova, odnosno tri asistencije. Dvocifreni još bili su Uertas sa 13, Šilds sa 12 i Fohtman sa 11 poena.

Baskonija sada ima skor od 9/11, dok je Armani na 8/11.

Smena na osmoj poziciji Evrolige. Baskonija je u direktnom obračunu slomila otpor Armanija i preskočila ga na tabeli sa skorom od devet pobeda i devet poraza, dok je klub iz Milana ostao na osam slavlja u elitnom takmičenju - 80:75.

Gosti su odigrali užasno drugo poluvreme, ali su uspemi da uvedu meč u neizvesnu završnicu. Ipak, tamo ipak nisu imali dovoljno snage, pa je domaćin stigao do zasluženog slavlja. Odlučujući faktor predstavljala je fantastična odbrana ekipe Velimira Perasovića, u kojoj je prednjačio požrtvovani Luka Vildosa. Sastav Simonea Pjaniđanija je u drugih 20 minuta postigao ukupno 26 poena, što je bilo nedovoljno da bi se slavilo u jednom ovakvom meču.

Nakraju, najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Vensan Poarije, koji je ubacio 17 poena u koš protivnika. Uertas je postigao 13, Šilds 12, a Vojtman 11.

Jedini vredan pomena u gostujućem timu bio je fantastični Majk Džejms, koji je ubacio 27 poena u koš rivala. Ipak, i njemu je ponestalo snage u samom finišu, pa je pri rezultatu 78:74 promašio dva od tri slobodna bacanja i tako omogućio domaćinu da bez problema stigne do slavlja.

Srpski internacionalac Vladimir Micov na parketu je proveo 28 minuta i postigao sedam poena.

/Poarije 17 - Džejms 27/

Tabela: Fenerbahče 17-2, Real 15-4, CSKA 14-5, Efes 13-6, Olimpijakos 12-7, Barselona 11-8, Bajern 9-10, Baskonija 9-10, Armani 8-11, Makabi 8-11, Žalgiris 8-11, Panatinaikos 8-11, Himki 7-12, Gran Kanarija 6-13, Budućnost 5-14, Darušafaka 2-17.

Parovi sledećeg kola: Fenerbahče - Olimpijakos, Makabi - Panatinaikos, Armani - Žalgiris, Real Madrid - Efes, Himki - Bajern, Darušafaka - Baskonija, Budućnost - Gran Kanarija, Barselona - CSKA.

Izvor: B92/mozzartsport