Богдановић двоцифрен, Бјелица 8+6 у поразу Кингса!

Кошаркаши Сакраменто Кингса поражени су резултатом 112:104 на гостовању Мемфис Гризлисима.  Кингси имали срца, али не и фокус, Џексон спречио победнички јуриш! Бјелица спустио лествицу, Богдан просечан.  Кајри моћнији од Каваја, Мичел се уплашио Батлера.  Кошаркаши Бостон Селтикса су, после продужетака, победили Торонто Репторсе на домаћем терену резултатом 123:116.

Кошарка 17.11.2018 | 10:00
За Сакраменто су солидне партије пружили српски кошаркаши Богдан Богдановић и Немања Бјелица.

Богдановић је меч завршио са 12 поена и по два скока и асистенције, док је Бјелица додао осам поена, уз шест скокова и три асистенције.

Најефикаснији на утакмици био је руки Мемфиса Џерен Џексон са 27 поена, док се код победника истакао и Марк Гасол са 19 поена и 15 скокова.

Бољи од осталих у Кингсима био је Диерон Фокс са 23 поена и десет асистенција, а Бади Хилд је додао 16.

Гризлиси су највећу разлику направили у другој четвртини где је после 12 минута било 33:23. Велики минус тим Дејва Јергера није успевао да надокнади током целог полувремена, а најближи егалу су били када су крајем утакмице пришли на три поена заостатка.

Ипак, није било довољно времена а ни снаге па је Сакраменто уписао свој седми пораз у 15 мечева, док је Мемфис забележио девету победу.

Федекс Форум није видео ново Сакраментово чудо, пошто су заустављени под ударом Мемфиса – 112:104.

Кингси су, мора се признати, имали срца, али нису имали довољно концентрације да се до победе дође. Остали су без смирености у моментима када је била потребна сигурна егзекуција, а ни руке нису знале да исконтролишу лопту. Због тога и не треба да чуди што су Кингси имали чак 21 изгубљену лопту и остали без нове рецке у тефтеру.

Истина, ни Гризлији нису дозволили да се Сакраменто разигра. Бар не до те мере да може да угрози њихов терен и евентуално однесе победу. Мемфисови центри одрадили су велики посао, а пре свих Марк Гасол и Џарен Џексон Џуниор. Заједно су искомбиновали 46 поена и 21 скок, а много више од саме статистике у око је запала лакоћа с којом су се Џексон и Гасол носили с унутрашњом линијом противника. На крају, колико је Мемфисов тандем био супериорнији говори и то да је Сакраментова четворка из рекета заједно имала тек 30 поена и 18 ухваћених лопти.

Џексон је убацио рекорд каријере са 27 поена (11/16 из игре), док је Гасол стигао до шестог дабл-дабла од почетка сезоне са 19 поена и 15 скокова, чиме је шпански ас претекао Зека Рендолфа мна листи најбољих скакача у клупској историји (5.612). Мајк Конли је дописао 19, а Герет Темпл 14 поена. Код Кингса Деарон Фокс је имао 23 поена и 10 асистенција, Бади Хилд је додао 16, а Иман Шамперт 12 поена. Богдан Богдановић је одиграо 23 минута као резервиста и имао 12 поена (5/10 из игре) и по два скока и асистенције, уз једну украдену лопту. Немања Бјелица је провео на терену 28 минута и скупио тек осам поена (2/7 из игре, 2/5 за три), уз шест скокова и три завршна додавања, уз једну украдену лопту.

Мемфис је у уводним минутима последње четвртине имао и 14 поена вишка (97:83), али је Сакраменто успео да се уздигне и дође на само три поена минуса (107:104), што је најавило потенцијално драматичан финиш. Ипак, Гасол је успео да извуче јако важан фаул и притом погоди и са линије пенала, чиме је на тачно 100 секунди пре крај практично оверио тријумф. Све је било решено практично након два наредна шута гостију. Прво је Фокс био непрецизан са дистанце, а онда ни Шамперт није успео да искористи прилично добру ситуацију с полудистанце. Гасол је на 35 секунди до последњег звука сирене с пенала оверио тријумф.

Минесота је рутински победила Портланд на домаћем терену уз солидне партије нових аквизиција Дарија Шарића и Роберта Кавингтона са 112:96.

Ендрју Вигинс је предводио домаћина до победе са 23 поена, 17 је убацио Дерик Роуз, док је Карл-Ентони Таунс био близу дабл-дабла са 14 поена и девет скокова. Кавингтон је постигао 14 поена, док је Шарић имао девет поена и седам ухваћених лопти.

У лошем издању Трејлблејзерса најбољи је био Си Џеј Меколум са 18 поена, а два мање је убацио Демијан Лилард.

Босанскохерцеговачки центар Јусуф Нуркић се истакао са 13 поена и 11 скокова.

Минесота је од одласка Џимија Батлера наставила да пружа добре партије и уписала трећу победу заредом, те "отишла" на скор од 7-9.

Кајри моћнији од Каваја, Мичел се уплашио Батлера. Кошаркаши Бостон Селтикса су, после продужетака, победили Торонто Репторсе на домаћем терену резултатом 123:116.

Бостон је после два узастопна пораза уписао другу победу у низу, док је ово био трећи пораз заредом за Торонто.

Кајри Ирвинг је често оспораван ове сезоне због нешто споријег старта, али је у овом мечу доминирао као у најбољим данима.

Кајри је меч завршио са 43 поена и 11 скокова и био је "кључ" у победи своје екипе, а најбоље га је пратио Џејсон Тејтум са 21 поеном и седам скокова. Гордон Хејвард је имао 15 поена и по пет скокова и асистенција.

Са друге стране одличан је био Кавај Ленард чијих 31 поен и 15 скокова није било довољно да се заустави Бостон. Серж Ибака је имао 21, Сијакам 16, а Лаури 14 поена и седам успешних додавања.

Торонто је у завршници "прокоцкао" предност с обзиром да су на 50 секунди до краја водили четири разлике. Селтикси су некако успели да изједначе, а затим је Ленард, из солидне позиције, промашио шут за победу.

Препун ТД Гарден је "носио" Селтиксе у продужетку који нису имали проблема да у додатних пет минута заврше меч.

Торонто је, упркос поразу, остао на првом место Истока, док је Бостон тренутно трећи, одмах из Милвокија.

Филаделфија 76ерси су били бољи од Јута Џеза са 113:107 на домаћем терену и нанели им осми пораз у сезони, уписавши себи десету победу.

Филаделфија је умало отишла на полувреме без предности иако су у првој деоници имали чак +14. Јута се борила све до последње секунде, али је Фила успела да задржи смиреност и дође до победе.

Најбољи актер дуела био је нови кошаркаш домаћина Џими Батлер, који је недавно дошао из Минесоте. Он је имао 28 поена и седам асистенција уз одличну, препознатљиву одбрану којом је, пре свега, онемогућио најбољег играча Јуте Донована Мичела да угрози његову екипу.

Мичел је меч завршио са 31 поеном, али је из игре шутирао 13 од 35 (1/11 за три).

Џо Инглс је убацио 14, Рубио и Фејворс по 13, а Гобер 12 поена уз десет скокова.

Индијана Пејсерси су на домаћем паркету савладали Мајами Хит са 99:91.

Некада руки године Тајрик Еванс био је најбољи код победника са 23 поена и десет скокова, Бојан Богдановић имао је 16 поена, а Домантас Сабонис дабл-дабл од 15 поена и 12 скокова.

Џош Ричардсон предводио је госте са 28 поена, док се поред њега истакао и Хасан Вајтсајд са 12 поена и 17 ухваћених лопти.

Вашингтон Визардси су, после серије од три победе, поново поражени. Овога пута савладали су их гости из Бруклина са 115:114 чиме су били једини гости који су у ноћи између петка и суботе дошли до победе.

Двајт Хауард одиграо је најбољи меч у дресу Визардса и имао је 25 поена и 17 скокова. Пратили су га Бредли Бил са 20, Кели Убре са 18 и Џон Вол са 16 поена.

Бруклин је до победе "вукао" Спенсер Динвиди са 25 поена. Два мање имао је Динађело Расел, а Џерет Ален је доминирао под обручима са 16 поена и 12 скокова.