ФРА: Криза у Кнежевини траје, Радоњићу пет минута!

Иако је донео титулу у Монако претпрошле сезоне, Жардим је сад већ у опасности од отказа.  Сезона сумрака у Кнежевини: Монако у зони испадања. . .  Екипа Леонарда Жардима има свега шест бодова након девет одиграних кола.

Фудбал 07.10.2018 | 22:30
Леонардо Жардим је у великом проблему!

Сјајни португалски тренер, који се доводио у везу и са Челсијем, Арсеналом и Реалом, наилази на прве велике проблеме на клупи Монака на коју је сео још 2014. године, а потом "кнежеве" одвео и до титуле у Француској у такмичарској 2016/17.

Ипак, његов тим, који је током лета поново ослабљен многобројним трансферима, игра очајно ове сезоне и забележио је и пети пораз у Лиги 1, поново пред својом публиком.

МОНАКО - РЕН 1:2 (0:0)

Одласци Мутиња, Фабиња, Лемара, Конголоа, Гезала, Дијакабија и других очигледно су добро "уздрмале" Монако пошто се млада и скупа појачања попут Жебела, Хенрихса и Головина нису још уклопила услед повреда које "тресу" екипу.

Монако је и против Рена одиграо слаб меч и доживео седми пораз у последњих десет утакмица головима Дамијена да Силве из 14. минута и Хатема бен Арфе у 77.

Домаћину је посао додатно отежан када је искусни италијански дефанзивац Андреа Рађи добио директан црвени картон у надокнади првог полувремена, док уласци Шадлија и Јоветића нису много помогли Монаку да дође ни до бода, иако је Фалкао донео изједначење у 49. минуту.

Док њима не иде - фино "гура" Олимпик из Марсеја и пење се на треће место уочи репрезентативне паузе од две недеље.

Тим са "Велодрома" је пред својом публиком савладао Каен (2:0), а стрелци су били Костас Митроглу у 36. и Флоријан Тован у 45. минуту. Српски фудбалер Немања Радоњић, кога је тренер критиковао пред утакмицу, ушао је у игру доста касно, и провео тек пет минута на терену.

Балон је кад-тад морао да пукне! Генерација која је донела рекордну зараду Монаку је потпуно распродата, а процес стварања нове генерације мукотрпан процес, па ће морати да прође одређени временски период како би се ствари поставиле на своје место. До тада, екипа ЛеонардаЖардима пролази кроз праву зону сумрака у француском првенству, а након деветог кола и пораза од Рена на свом терену (1:2) налази се у зони испадања са свега шест освојених бодова.

Да је атмосфра у потпуности порушена у тиму показује и поступак Андрее Рађија из финиша првог полуврермена. Италијан је тада лактом, код корнера свог тима, ударио противничког играча и при резултату 0:1 оставио свој тим на цедилу.

Рен је водио голом несуђеног појачања Црвене звезде Дамијена да Силве од 14. минута, али је Монако захваљујући Радамелу Фалкау изједначио на почетку другог полувремена, али није имао снаге за потпуни преокрет. Утакмицу је решио фантастични Хатем Бен Афра сјајним ударцем у 77. минуту.

Кнежевима је ово укуно 10 узастопна утакмица у свим такмичењима без победе. У периоду од месец и по дана остварили су три ремија и забележили чак седам пораза.

Марсељ је оправдао улогу фаворита против Каена и пробио се до четворг места на табели (2:1). Екипа Рудија Гарсије је посао решила средином првог полувремена, када је головима Митроглуа и Тованастигла до значајне предности.

Гости су умало стигли до почасног гола, али је погодак Ђикуа поништен од стране ВАР система. У надокнади времена на терену се нашао и Немања Радоњић, који је заменио фантастичног Флорана Тована.