ФРА: Депај уништио Мец, мирољубиво у Ници!

Плеа седам на четири, Балотели узео слободан дан - мирољубиво на Алијанц Ривијери! Без победника у дуелу Нице и Рена.  Мађионичар Депај уништио Мец! Лион петардирао несрећни Мец, Холанђанин наместио четири и дао један гол.

Фудбал 08.04.2018 | 19:45
Мемфис Депај сам је добио Мец! Олимпик из Лиона прегазио је фењераша Лиге 1:0 са 5:0 у 32. колу француске Лиге 1, а главни јунак био је маестрални Холанђанин који је наместио четири гола и постигао један! Прва два гола за госте дао је бразилски дефанзивац Марсело после центарушетева Депаја у првом и 20. минуту.

Иначе, рачунајући ову и прошлу сезону, коју је провео у Бешикташу, Марсело је постигао укупно шест голова и сви су били главом. Што и не чуди с обзиром да је овај момак висок 191 центиметар.

Елем, оно што је почео у првом полувремену, Депај је наставио у другом. У 65. минуту је сам постигао гол, а три минута касније асистирао је расположеном Бертрану Траореу. Коначан резултат, после још једног успешног додавања Депаја, поставио је Маријано Дијаз у 86. минуту.

То је Лиону била четврта узастопна првенствена победа.

Несрећни Мец остао је озбиљно закуцан за дно табеле и очигледно је да му се спрема селидба у нижи ранг такмичења.

Плеа седам на четири, Балотели узео слободан дан - мирољубиво на Алијанц Ривијери! Без победника у дуелу Нице и Рена.

Неко би помислио да им се баш и не жури у Лигу Европе? На њеним вратима ка Француској створила се велика гужва. Нико да закорачи. Ница и Рен су имали прилику, али су се заглавили у ремију од 1:1 у 32. колу Лиге 1.

Сада у размаку од само четири бода Рен, Ница, Монпеље - који вечерас гостује у Марсељу - па Нант и Сент Етјен. Пети сигурно иде у Европу, шести ће зависити од исхода у Купу Француске. Ако Пари Сен Жермен у конкуренцији Каена и нижелигаша Ербијеа и Шамблија освоји и тај пехар и шести на табели иде на међународну сцену.

Тамо је и место Аласану Плеи, који је наставио са одличним играма и резантним ударцем са неких 20 метара довео Ницу у вођство. Његов 12. гол у сезони, а седми у последња четири кола. Блиста 25-годишњи нападач ових дана. Свестан је да се ближи прелазни рок. Већ му је време да се опроба у некој јачој средини.

Нажалост, данас то није било довољно за три бода. Није било подршке саиграча. Марио Балотели као да је узео слободан дан. Није га било на терену. У 27. минуту је и одбрана уснула. Мехди Зефан је центрирао са десног крила, Данте и Марлон су из вида испустили Бенжамина Боригоа - 1:1.

И ту су се и једни и други задовољили, па наставак није био ни изблиза занимљив као обећавајућих пола сата. Реми који никоме није донео.