FRA: Depaj uništio Mec, miroljubivo u Nici!

Plea sedam na četiri, Baloteli uzeo slobodan dan - miroljubivo na Alijanc Rivijeri! Bez pobednika u duelu Nice i Rena.  Mađioničar Depaj uništio Mec! Lion petardirao nesrećni Mec, Holanđanin namestio četiri i dao jedan gol.

Fudbal 08.04.2018 | 19:45
Memfis Depaj sam je dobio Mec! Olimpik iz Liona pregazio je fenjeraša Lige 1:0 sa 5:0 u 32. kolu francuske Lige 1, a glavni junak bio je maestralni Holanđanin koji je namestio četiri gola i postigao jedan! Prva dva gola za goste dao je brazilski defanzivac Marselo posle centarušeteva Depaja u prvom i 20. minutu.

Inače, računajući ovu i prošlu sezonu, koju je proveo u Bešiktašu, Marselo je postigao ukupno šest golova i svi su bili glavom. Što i ne čudi s obzirom da je ovaj momak visok 191 centimetar.

Elem, ono što je počeo u prvom poluvremenu, Depaj je nastavio u drugom. U 65. minutu je sam postigao gol, a tri minuta kasnije asistirao je raspoloženom Bertranu Traoreu. Konačan rezultat, posle još jednog uspešnog dodavanja Depaja, postavio je Marijano Dijaz u 86. minutu.

To je Lionu bila četvrta uzastopna prvenstvena pobeda.

Nesrećni Mec ostao je ozbiljno zakucan za dno tabele i očigledno je da mu se sprema selidba u niži rang takmičenja.

Plea sedam na četiri, Baloteli uzeo slobodan dan - miroljubivo na Alijanc Rivijeri! Bez pobednika u duelu Nice i Rena.

Neko bi pomislio da im se baš i ne žuri u Ligu Evrope? Na njenim vratima ka Francuskoj stvorila se velika gužva. Niko da zakorači. Nica i Ren su imali priliku, ali su se zaglavili u remiju od 1:1 u 32. kolu Lige 1.

Sada u razmaku od samo četiri boda Ren, Nica, Monpelje - koji večeras gostuje u Marselju - pa Nant i Sent Etjen. Peti sigurno ide u Evropu, šesti će zavisiti od ishoda u Kupu Francuske. Ako Pari Sen Žermen u konkurenciji Kaena i niželigaša Erbijea i Šamblija osvoji i taj pehar i šesti na tabeli ide na međunarodnu scenu.

Tamo je i mesto Alasanu Plei, koji je nastavio sa odličnim igrama i rezantnim udarcem sa nekih 20 metara doveo Nicu u vođstvo. Njegov 12. gol u sezoni, a sedmi u poslednja četiri kola. Blista 25-godišnji napadač ovih dana. Svestan je da se bliži prelazni rok. Već mu je vreme da se oproba u nekoj jačoj sredini.

Nažalost, danas to nije bilo dovoljno za tri boda. Nije bilo podrške saigrača. Mario Baloteli kao da je uzeo slobodan dan. Nije ga bilo na terenu. U 27. minutu je i odbrana usnula. Mehdi Zefan je centrirao sa desnog krila, Dante i Marlon su iz vida ispustili Benžamina Borigoa - 1:1.

I tu su se i jedni i drugi zadovoljili, pa nastavak nije bio ni izbliza zanimljiv kao obećavajućih pola sata. Remi koji nikome nije doneo.