ШПА: Лудница! Реал водио, па губио, на крају дао пет Бетису!

Фудбалери Реал Мадрида и Бетиса одиграли су невероватан меч у 24. колу шпанске ЛаЛиге у ком је Реал на крају победио 5:3.  Реал "шупаљ", али убојит у Севиљи! Марко Асенсио искористио шансу коју му је указао Зинедин Зидан, а Карим Бензема схватио да је "пет до 12" - гол после три месеца, након уласка с клупе.

Фудбал 19.02.2018 | 09:30
Реал је начео мрежу Бетиса у 11. минуту када је Марко Асенсио покупио одбитак после шута Кристијана Роналда.

Очајна одбрана и заборављање Мандија сер у 33. минуту осветило Реалу па је Манди главом тада погодио за 1:1, а Наћо је само четири минута касније дао ауто гол и Бетис је од 38. минута водио.

Реал се консолидовао брзо после паузе па је Рамос попут Мандија узвратио главом после корнера за 2:2 у 50. минуту.

Асенсио је у 59. потврдио класу кад је лагано отворио стопало после центаршута Лукаса са десне стране за 3:2, а у стрелце се уписао и Кристијано Роналдо.

Португалац је искористио изузетан, "модрићевски" лоб Касемира, направио једну варку и шутирао па је од 65. минута на семафору писало 4:2 за Реал.

Неизвесност враћају Жуниор и Леон, први центаршутем, други реализацијом у 85. минуту, али све дилеме у вези са победником отклања Бензема у другом минуту судијске надокнаде. Погодио је после контре и кикса одбране Бетиса.

Реал је после ове победе четврти са 45 бодова, а Бетис је девети са 33.

Зинедин Зидан је оставио Карима Бензему на клупи због лоше форме и против Бетиса заиграо у варијацији формације 4-4-2 са четири изузетно офанзивна играча, али без правог шпица.

Марко Асенсио и Лукас Васкез су практично играли по боковима, док су нападаче "глумили Кристијано Роналдо и Гарет Бејл, а овакав стил игре имао је и своје предности, али и мане; очекивано - одбрана је била изузетно проблематична код "краљевића", али је зато напад био убојит.

Управо је Асенсио с два гола најавио да је он "тај играч Реала за наставак сезоне", док су се у стрелце по једанпут уписивали Роналдо, Рамос и Бензема.

Бетис је одиграо одлично у другој половини првог полувремена када је "претрчао" Реал и покушавао из свих шанси, али ни њихова одбрана није могла да сачува предност коју су донели Манди и неспретни Начо.

БЕТИС - РЕАЛ МАДРИД 3:5 (2:1)

Офанзивни Реал играо је на "све или ништа" у другом полувремену и већ у 50. минуту после скока Серхија Рамоса дошао до изједначења, да би десет минута касније "пукла" одбрана Бетиса након продора Карвахала, па је рутински, из прве, завршио одлични Асенсио.

Ако су се зелено-бели надали нечему у овом мечу - и те наде је угасио Кристијано Роналдо шутем "кроз" лошег Антонија Адана у 65. минуту.

Одбрана "краљевског клуба" се није прославила до краја меча, па је Џуниор без проблема пролетео по десној страни и на другој стативи нашао Серхија Леона док су сви каснили.

Ипак, није било нове драме...

У последњих неколико минута заиграо је и Карим Бензема и успео је да погоди дубоко у надокнади времена, први пут још од краја новембра.

Зинедин Зидан у овом мечу није дочекао повратак Гарета Бејла у форму, промашио је Велшанин две велике шансе, а велики проблем, пред реванш с Парижанима у Лиги шампиона, представљаће повреда Марсела који се већ након пола сата ухватио за задњу ложу.

Виљареал просуо победу - смртоносна кифла Гранера! Реми Еспањола и Жуте Подморнице - 1:1.

Виљареалу је измакла победа у Каталонији. Међутим, када се подвуче црта оба тима имају разлога за задовољство. Еспањол је наставио са серијом мечева без пораза (три), док је Виљареал прекинуо низ од три неуспеха - 1:1.

Задовољнији и то много могу да буду домаћини. Одлично је екипа за коју је 90 минута играо Антонио Рукавина почела утакмицу. До предности је стигла у 25.минуту.

Родриго Хернандез је одлично издржао дуел и онда ћушнуо лопту поред голмана домаћина.

Могли су гости одлично да се бране, али против отровне кифле Гранера нису могли. Везиста Еспањола је докторски извео слободан ударац са 18 метара у 86.минуту. Помоћи за Жуту Подморницу није било.