ŠPA: Ludnica! Real vodio, pa gubio, na kraju dao pet Betisu!

Fudbaleri Real Madrida i Betisa odigrali su neverovatan meč u 24. kolu španske LaLige u kom je Real na kraju pobedio 5:3.  Real "šupalj", ali ubojit u Sevilji! Marko Asensio iskoristio šansu koju mu je ukazao Zinedin Zidan, a Karim Benzema shvatio da je "pet do 12" - gol posle tri meseca, nakon ulaska s klupe.

Fudbal 19.02.2018 | 09:30
Real je načeo mrežu Betisa u 11. minutu kada je Marko Asensio pokupio odbitak posle šuta Kristijana Ronalda.

Očajna odbrana i zaboravljanje Mandija ser u 33. minutu osvetilo Realu pa je Mandi glavom tada pogodio za 1:1, a Naćo je samo četiri minuta kasnije dao auto gol i Betis je od 38. minuta vodio.

Real se konsolidovao brzo posle pauze pa je Ramos poput Mandija uzvratio glavom posle kornera za 2:2 u 50. minutu.

Asensio je u 59. potvrdio klasu kad je lagano otvorio stopalo posle centaršuta Lukasa sa desne strane za 3:2, a u strelce se upisao i Kristijano Ronaldo.

Portugalac je iskoristio izuzetan, "modrićevski" lob Kasemira, napravio jednu varku i šutirao pa je od 65. minuta na semaforu pisalo 4:2 za Real.

Neizvesnost vraćaju Žunior i Leon, prvi centaršutem, drugi realizacijom u 85. minutu, ali sve dileme u vezi sa pobednikom otklanja Benzema u drugom minutu sudijske nadoknade. Pogodio je posle kontre i kiksa odbrane Betisa.

Real je posle ove pobede četvrti sa 45 bodova, a Betis je deveti sa 33.

Zinedin Zidan je ostavio Karima Benzemu na klupi zbog loše forme i protiv Betisa zaigrao u varijaciji formacije 4-4-2 sa četiri izuzetno ofanzivna igrača, ali bez pravog špica.

Marko Asensio i Lukas Vaskez su praktično igrali po bokovima, dok su napadače "glumili Kristijano Ronaldo i Garet Bejl, a ovakav stil igre imao je i svoje prednosti, ali i mane; očekivano - odbrana je bila izuzetno problematična kod "kraljevića", ali je zato napad bio ubojit.

Upravo je Asensio s dva gola najavio da je on "taj igrač Reala za nastavak sezone", dok su se u strelce po jedanput upisivali Ronaldo, Ramos i Benzema.

Betis je odigrao odlično u drugoj polovini prvog poluvremena kada je "pretrčao" Real i pokušavao iz svih šansi, ali ni njihova odbrana nije mogla da sačuva prednost koju su doneli Mandi i nespretni Načo.

BETIS - REAL MADRID 3:5 (2:1)

Ofanzivni Real igrao je na "sve ili ništa" u drugom poluvremenu i već u 50. minutu posle skoka Serhija Ramosa došao do izjednačenja, da bi deset minuta kasnije "pukla" odbrana Betisa nakon prodora Karvahala, pa je rutinski, iz prve, završio odlični Asensio.

Ako su se zeleno-beli nadali nečemu u ovom meču - i te nade je ugasio Kristijano Ronaldo šutem "kroz" lošeg Antonija Adana u 65. minutu.

Odbrana "kraljevskog kluba" se nije proslavila do kraja meča, pa je Džunior bez problema proleteo po desnoj strani i na drugoj stativi našao Serhija Leona dok su svi kasnili.

Ipak, nije bilo nove drame...

U poslednjih nekoliko minuta zaigrao je i Karim Benzema i uspeo je da pogodi duboko u nadoknadi vremena, prvi put još od kraja novembra.

Zinedin Zidan u ovom meču nije dočekao povratak Gareta Bejla u formu, promašio je Velšanin dve velike šanse, a veliki problem, pred revanš s Parižanima u Ligi šampiona, predstavljaće povreda Marsela koji se već nakon pola sata uhvatio za zadnju ložu.

Viljareal prosuo pobedu - smrtonosna kifla Granera! Remi Espanjola i Žute Podmornice - 1:1.

Viljarealu je izmakla pobeda u Kataloniji. Međutim, kada se podvuče crta oba tima imaju razloga za zadovoljstvo. Espanjol je nastavio sa serijom mečeva bez poraza (tri), dok je Viljareal prekinuo niz od tri neuspeha - 1:1.

Zadovoljniji i to mnogo mogu da budu domaćini. Odlično je ekipa za koju je 90 minuta igrao Antonio Rukavina počela utakmicu. Do prednosti je stigla u 25.minutu.

Rodrigo Hernandez je odlično izdržao duel i onda ćušnuo loptu pored golmana domaćina.

Mogli su gosti odlično da se brane, ali protiv otrovne kifle Granera nisu mogli. Vezista Espanjola je doktorski izveo slobodan udarac sa 18 metara u 86.minutu. Pomoći za Žutu Podmornicu nije bilo.