РУС: Спартак срушио Зенит, Локомотива јури ка титули!

Горело је у Москви - Самедов поставио динамит, Адријано упалио фитиљ, а Зенит полетео у небо! Шампион Русије славио са 3:1.  Фудбалери Локомотиве направили су огроман корак ка титулу шампиона Русије после 18. кола.

Фудбал 27.11.2017 | 20:40
"Локоси" су уз доста среће тријумфовали 2:1 над СКА у далеком Хабаровску, а на руку им је ишла и победа Спартака над Зенитом са 3:1 у великом дербију.

Локомотива је на крајњем истоку земље славила голом Џеферсома Фарфана у 94. минуту утакмице, након што се Перунацу лопта одбила после промашеног пенала.

Неколико сати касније у једном од највећих дербија Русије Спартак је сломио Зенит на својој Аткритје Арени и омогућио градском ривалу да стекне шест бодова предности на врху табеле у односу на прве пратиоце.

Спартак је повео голом Самедова у 19. минуту, да би на 2:0 повисио Адријану после фантастичне тимске акције и асистенције Зе Луиса.

Пет минута касније Доменико Кришито враћа Зенит у игру, гости из Санкт Петербурга су у наставку јурили изједначење, али су били траљави у завршници, да би у осмом минуту надокнаде времена Марио Пашаилић после контранапада ставио тачку на меч.

Капитен Србије Бранислав Ивановић је одиграо цео меч за Зенит, док је Марко Петковић по правило са клупе за резерва посматрао победу свог Спартака.

После 18 кола Локомотива је прва са 39 бодова, Зенит је други са 33, ЦСКА трећи са 32, док је бранилац титуле Спартакј четврти са 31, али је у серији од три победе.

Спартак дефинитивно улази у форму која му је донела шампионску титулу, а Московљани су одиграли сјајан дерби и победили екипу коју његови навијачи обожавају да мрзе - Зенит са 3:1 у последњој утакмици 18. кола руске Премијер лиге.

Прво полувреме виђено на Октритје арени је било препуно узбуђења, деловало је као да играју неке од најбољих европских екипа. И заиста, темпо и динамика које су имали Спартак и Зенит могла је само да одушеви све присутне.

Посебно ће се причати о другом голу Спартака за вођство од 2:0 у 30. минуту када је Луиз Адријано прецизним ударцем са ивице казненог простора заокружио праву Жога бонито акцију домаће екипе. А на трибинама прави делиријум!

Спартак се боље снашао на почетку утакмица и у 19. минуту Александар Самедов је затресао мрежу иначе вечерас добро Јурија Лодигина. Међутим, ни он није могао да закрпи све рупе које је његова одбрана правила.

Видео је Зенит после првих пола сата да је ђаво однео шалу и почео је да игра фудбал. И то добар. А као последица такве игре дошао је погодак Доменика Кришита у 35. минуту. Праву бомбу послао је искусни дефанзивац и тако закувао ситуацију на терену.

Очекивало се да ће друго полувреме бити још експолозивније, али Спартаку је одговарало да, колико је то могуће, умртви ритам утакмице. Лодигин је, додуше, имао још једну одличну интервенцију, а онда је Фернандо направио праву глупост јер је за само 10 минута зарадио два жута картона и искључење.

Зенит то није успео да искористи, већ је чак примио и гол из контрапанада у седмом минуту судијске надокнаде, а стрелац је био Марио Пашалић.

Бранислав Ивановић одиграо је целу утакмицу за Зенит, док је Марко Петковић био на клупи за резерве али није добио прилику да уђе на терен.

РУСИЈА 1 - 18. КОЛО