RUS: Spartak srušio Zenit, Lokomotiva juri ka tituli!

Gorelo je u Moskvi - Samedov postavio dinamit, Adrijano upalio fitilj, a Zenit poleteo u nebo! Šampion Rusije slavio sa 3:1.  Fudbaleri Lokomotive napravili su ogroman korak ka titulu šampiona Rusije posle 18. kola.

Fudbal 27.11.2017 | 20:40
"Lokosi" su uz dosta sreće trijumfovali 2:1 nad SKA u dalekom Habarovsku, a na ruku im je išla i pobeda Spartaka nad Zenitom sa 3:1 u velikom derbiju.

Lokomotiva je na krajnjem istoku zemlje slavila golom Džefersoma Farfana u 94. minutu utakmice, nakon što se Perunacu lopta odbila posle promašenog penala.

Nekoliko sati kasnije u jednom od najvećih derbija Rusije Spartak je slomio Zenit na svojoj Atkritje Areni i omogućio gradskom rivalu da stekne šest bodova prednosti na vrhu tabele u odnosu na prve pratioce.

Spartak je poveo golom Samedova u 19. minutu, da bi na 2:0 povisio Adrijanu posle fantastične timske akcije i asistencije Ze Luisa.

Pet minuta kasnije Domeniko Krišito vraća Zenit u igru, gosti iz Sankt Peterburga su u nastavku jurili izjednačenje, ali su bili traljavi u završnici, da bi u osmom minutu nadoknade vremena Mario Pašailić posle kontranapada stavio tačku na meč.

Kapiten Srbije Branislav Ivanović je odigrao ceo meč za Zenit, dok je Marko Petković po pravilo sa klupe za rezerva posmatrao pobedu svog Spartaka.

Posle 18 kola Lokomotiva je prva sa 39 bodova, Zenit je drugi sa 33, CSKA treći sa 32, dok je branilac titule Spartakj četvrti sa 31, ali je u seriji od tri pobede.

Spartak definitivno ulazi u formu koja mu je donela šampionsku titulu, a Moskovljani su odigrali sjajan derbi i pobedili ekipu koju njegovi navijači obožavaju da mrze - Zenit sa 3:1 u poslednjoj utakmici 18. kola ruske Premijer lige.

Prvo poluvreme viđeno na Oktritje areni je bilo prepuno uzbuđenja, delovalo je kao da igraju neke od najboljih evropskih ekipa. I zaista, tempo i dinamika koje su imali Spartak i Zenit mogla je samo da oduševi sve prisutne.

Posebno će se pričati o drugom golu Spartaka za vođstvo od 2:0 u 30. minutu kada je Luiz Adrijano preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora zaokružio pravu Žoga bonito akciju domaće ekipe. A na tribinama pravi delirijum!

Spartak se bolje snašao na početku utakmica i u 19. minutu Aleksandar Samedov je zatresao mrežu inače večeras dobro Jurija Lodigina. Međutim, ni on nije mogao da zakrpi sve rupe koje je njegova odbrana pravila.

Video je Zenit posle prvih pola sata da je đavo odneo šalu i počeo je da igra fudbal. I to dobar. A kao posledica takve igre došao je pogodak Domenika Krišita u 35. minutu. Pravu bombu poslao je iskusni defanzivac i tako zakuvao situaciju na terenu.

Očekivalo se da će drugo poluvreme biti još ekspolozivnije, ali Spartaku je odgovaralo da, koliko je to moguće, umrtvi ritam utakmice. Lodigin je, doduše, imao još jednu odličnu intervenciju, a onda je Fernando napravio pravu glupost jer je za samo 10 minuta zaradio dva žuta kartona i isključenje.

Zenit to nije uspeo da iskoristi, već je čak primio i gol iz kontrapanada u sedmom minutu sudijske nadoknade, a strelac je bio Mario Pašalić.

Branislav Ivanović odigrao je celu utakmicu za Zenit, dok je Marko Petković bio na klupi za rezerve ali nije dobio priliku da uđe na teren.

RUSIJA 1 - 18. KOLO