ПЛ: Руни спасао Евертон!

Руни у 90' из пенала спасао Евертон од пораза! Фудбалери Брајтона и Евертона одиграли су нерешено 1:1, у утакмици осмог кола Премијер лиге.  Реми Њукасла и Саутемптона, Митар ни на клупи! Фудбалери Саутемптона и Њукасла играли су нерешено 2:2 у последњој недељној утакмици осмог кола енглеске Премијер лиге.

Фудбал 15.10.2017 | 23:10
Брајтон је повео у 82. минуту голом Ентонија Нокара, а бод гостима донео је Вејн Руни у 90. минуту из једанаестерца

То је била прва утакмица Брајтона и Евертона још од 1983. године.

У првом полувремену екипе нису направиле озбиљнију прилику, а прву шансу имао је Евертон, у 53. минуту када је са ивице шеснаестерца шутирао Мејсон Холгејт, али је голман домаћих добро одбранио.

После тога, у 69. минуту, из слободног ударца покушао је Гилфи Сигурдсон, али је био непрецизан. Евертон је поново био у шанси у 74. минуту преко Доминика Калвера Левина, на додавање Вејна Рунија, али је шутнуо у голмана Брајтона Мета Рајана.

После тога домаћи су преузели иницијативу, покушавали су Нокар и Хосе Искердо али су их у томе спречили прво дефанзивац Евертона Мајкл Кејн, а затим и голман Џордан Пикфорд.

У 82. минуту Евертон је повео. Бруно је центрирао са десне стране до Искерда, чији шут је поново блокирао Кејн, а лопта је дошла до Нокара, који је без проблема послао у мрежу. Евертон је у 86. минуту могао да удвостручи предност, али је Пикфорд одбранио шут Изија Брауна.

У 90. минуту Руни је поставио коначан резултат, пошто је био прецизан из пенала. Претходно, пенал је досудјен пошто је Бруно ударио лактом Калверта Левина.

У трећем минуту судијске надокнаде истакао се голман домаћих Мет Рајан, који је у два наврата одбранио шутеве Кевина Мираласа и Калверта Левина.

После осам кола Брајтон и Евертон имају по осам бодова на 14. односно 16. месту на табели.

Реми Њукасла и Саутемптона, Митар ни на клупи! Фудбалери Саутемптона и Њукасла играли су нерешено 2:2 у последњој недељној утакмици осмог кола енглеске Премијер лиге.

Њукасл је на гоствању против Саутемптона двапут имао предност, али је домаћин оба пута успео да се врати и на крају избегне трећи узастопни пораз код куће.

Гости су повели голом Исака Хејдена у 20. минуту, да би Саутемтона изједначио у 49. голом Манола Габијадинија.

Њукасл је само два минута касније поново дошао до предности голом Ајозе Переса, али је Габијадини у 75. минут својим другим голом, овај пут из једанаестерца, донео бод Саутемтону.

Саутемтон је сада десети са двет бодова, два мање од деветопласираног Њукасла.

Репрезентатица Србије Душан Тадић одиграо је свих 90 минута у дресу Саутемтон, док Александра Митровића ни овога пута није било чак ни на клупи Њукасла.