PL: Runi spasao Everton!

Runi u 90' iz penala spasao Everton od poraza! Fudbaleri Brajtona i Evertona odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici osmog kola Premijer lige.  Remi Njukasla i Sautemptona, Mitar ni na klupi! Fudbaleri Sautemptona i Njukasla igrali su nerešeno 2:2 u poslednjoj nedeljnoj utakmici osmog kola engleske Premijer lige.

Fudbal 15.10.2017 | 23:10
Brajton je poveo u 82. minutu golom Entonija Nokara, a bod gostima doneo je Vejn Runi u 90. minutu iz jedanaesterca

To je bila prva utakmica Brajtona i Evertona još od 1983. godine.

U prvom poluvremenu ekipe nisu napravile ozbiljniju priliku, a prvu šansu imao je Everton, u 53. minutu kada je sa ivice šesnaesterca šutirao Mejson Holgejt, ali je golman domaćih dobro odbranio.

Posle toga, u 69. minutu, iz slobodnog udarca pokušao je Gilfi Sigurdson, ali je bio neprecizan. Everton je ponovo bio u šansi u 74. minutu preko Dominika Kalvera Levina, na dodavanje Vejna Runija, ali je šutnuo u golmana Brajtona Meta Rajana.

Posle toga domaći su preuzeli inicijativu, pokušavali su Nokar i Hose Iskerdo ali su ih u tome sprečili prvo defanzivac Evertona Majkl Kejn, a zatim i golman Džordan Pikford.

U 82. minutu Everton je poveo. Bruno je centrirao sa desne strane do Iskerda, čiji šut je ponovo blokirao Kejn, a lopta je došla do Nokara, koji je bez problema poslao u mrežu. Everton je u 86. minutu mogao da udvostruči prednost, ali je Pikford odbranio šut Izija Brauna.

U 90. minutu Runi je postavio konačan rezultat, pošto je bio precizan iz penala. Prethodno, penal je dosudjen pošto je Bruno udario laktom Kalverta Levina.

U trećem minutu sudijske nadoknade istakao se golman domaćih Met Rajan, koji je u dva navrata odbranio šuteve Kevina Miralasa i Kalverta Levina.

Posle osam kola Brajton i Everton imaju po osam bodova na 14. odnosno 16. mestu na tabeli.

Remi Njukasla i Sautemptona, Mitar ni na klupi! Fudbaleri Sautemptona i Njukasla igrali su nerešeno 2:2 u poslednjoj nedeljnoj utakmici osmog kola engleske Premijer lige.

Njukasl je na gostvanju protiv Sautemptona dvaput imao prednost, ali je domaćin oba puta uspeo da se vrati i na kraju izbegne treći uzastopni poraz kod kuće.

Gosti su poveli golom Isaka Hejdena u 20. minutu, da bi Sautemtona izjednačio u 49. golom Manola Gabijadinija.

Njukasl je samo dva minuta kasnije ponovo došao do prednosti golom Ajoze Peresa, ali je Gabijadini u 75. minut svojim drugim golom, ovaj put iz jedanaesterca, doneo bod Sautemtonu.

Sautemton je sada deseti sa dvet bodova, dva manje od devetoplasiranog Njukasla.

Reprezentatica Srbije Dušan Tadić odigrao je svih 90 minuta u dresu Sautemton, dok Aleksandra Mitrovića ni ovoga puta nije bilo čak ni na klupi Njukasla.