БЛ: Бајерн све ближи титули, Лајпциг изгубио!

Фудбалери Бајерна направили су нови корак ка одбрани титуле шампиона Немачке, пошто су у Минхену победили Ајнтрахт са 3:0.

Фудбал 11.03.2017 | 20:30
Роберт Левандовски је био стрелац у 38. и 55. минуту, а Даглас Коста у 41. Нови репрезентативац Србије Мијат Гаћиновић играо је целу утакмицу за Ајнтрахт.

Бајерн после 24 кола има 59 бодова, 10 више од другопласираног Лајпцига, који је изгубио на свом стадиону од Волфсбурга са 1:0, голом Марија Гомеса у деветом минуту.

Волфсбург је тако остварио веома важну победу у борби за опстанак и сада је 14. на табели са 26 бодова, три више од Хамбурга, који је у зони испадања.

Борусија Дортмунд је непријатно изненадила, пошто је изгубила од Херте у Берлину са 2:1.

Стрелци за Херту били су Саломон Калу у 11. и Марвин Платенхарт у 71. док је гол за Борусију у 55. дао Пјер-Емерик Обамејанг.

Ведад Ибишевић, репрезентативац Босне и Херцеговине био је асистент код првог поготка Саломона Калуа, али је побједу берлинском клубу осигурала "бомба" велемајстора за слободне ударце Марвина Платенхарта.

Борусија је остала трећа на табели Бундеслиге, али са 43 бода заостаје 16 за лидером, а има бод више од четвртопласираног Хофенхајма, који је играо 1:1 са Фрајбургом.

Максимилијан Филип је у 56. донео предност Фрајбургу, али је Андреј Крамарић изједначио четири минута касније и поставио коначан резултат.

Победу је забележио и последњепласирани Дармштат, који је са 2:1 био бољи од Мајнца. Ајтак Сулу у петом и Сидни Сем из пенала у 12. минуту били су стрелци за победнички тим, док је гол за поражени дао Робин Кјасон у надокнади полувремена.