BL: Bajern sve bliži tituli, Lajpcig izgubio!

Fudbaleri Bajerna napravili su novi korak ka odbrani titule šampiona Nemačke, pošto su u Minhenu pobedili Ajntraht sa 3:0.

Fudbal 11.03.2017 | 20:30
Robert Levandovski je bio strelac u 38. i 55. minutu, a Daglas Kosta u 41. Novi reprezentativac Srbije Mijat Gaćinović igrao je celu utakmicu za Ajntraht.

Bajern posle 24 kola ima 59 bodova, 10 više od drugoplasiranog Lajpciga, koji je izgubio na svom stadionu od Volfsburga sa 1:0, golom Marija Gomesa u devetom minutu.

Volfsburg je tako ostvario veoma važnu pobedu u borbi za opstanak i sada je 14. na tabeli sa 26 bodova, tri više od Hamburga, koji je u zoni ispadanja.

Borusija Dortmund je neprijatno iznenadila, pošto je izgubila od Herte u Berlinu sa 2:1.

Strelci za Hertu bili su Salomon Kalu u 11. i Marvin Platenhart u 71. dok je gol za Borusiju u 55. dao Pjer-Emerik Obamejang.

Vedad Ibišević, reprezentativac Bosne i Hercegovine bio je asistent kod prvog pogotka Salomona Kalua, ali je pobjedu berlinskom klubu osigurala "bomba" velemajstora za slobodne udarce Marvina Platenharta.

Borusija je ostala treća na tabeli Bundeslige, ali sa 43 boda zaostaje 16 za liderom, a ima bod više od četvrtoplasiranog Hofenhajma, koji je igrao 1:1 sa Frajburgom.

Maksimilijan Filip je u 56. doneo prednost Frajburgu, ali je Andrej Kramarić izjednačio četiri minuta kasnije i postavio konačan rezultat.

Pobedu je zabeležio i poslednjeplasirani Darmštat, koji je sa 2:1 bio bolji od Majnca. Ajtak Sulu u petom i Sidni Sem iz penala u 12. minutu bili su strelci za pobednički tim, dok je gol za poraženi dao Robin Kjason u nadoknadi poluvremena.