БЛ: "Апотекари" сигурни у Аугзбургу!

У првом мечу 21. кола Бундеслиге Бајер Леверкузен остварио сигуран тријумф на гостовању Аугзбургу.  Зовите га херр 50. 000! Вечерас је у Бундеслиги постигнут јубиларни погодак, Леверкузен славио у Аугзбургу. . .

Фудбал 17.02.2017 | 22:40
Фудбалери Бајера из Леверкузена на отварању 21. кола Бундеслиге без већих проблема остварили су сигуран тријумф у гостима против Аугзбурга.

АУГЗБУРГ - БАЈЕР ЛЕВЕРКУЗЕН 1:3 (0:2)

"Апотекари" су у првих 45 минута добром игром најавили тријумф, с обзиром да су преко Карима Беларабија и Хавијера Ћићарита стекли два гола предности.

Погодак њемачког репрезентативца био је јубиларни, 50.000 у историји Бундеслиге.

Била је то школска акција тима Роџера Шмита, а након асистенције Каја Хаверца, Беларабију није било тешко да затресе мрежу Аугзбурга.

Пет минута прије одласка на одмор, након дуге акције, Мексиканац се одлично снашао у шеснаестерцу ривала и повисио на 0:2.

Доминик Кор у 60. минуту вратио је наду домаћину да може бар до бода, али само пет минута касније Ћићарито је срећно и спретно другим голом ставио тачку на овај меч.

Бафи Етмајер 1974 - 10.000; Курт Нидермајер 1983 - 20.000; Франк Нојбарт 1994 - 30.000; Томас Бројх 2005 - 40.000; и Карим Белараби, 17. фебруар 2017 - 50.000! Иако наизглед обична, вечерашња утакмица у Аугзбургу остаће заувек уписана у историји немачког фудбала јер је крилни нападач Леверкузена оног тренутка када је довео свој тим до предности од 1:0 у 23. минуту, постигао 50.000. гол у историји Бундеслиге.

Зовите га херр 50.000!

Кариму Беларабију овај детаљ значиће свакако много на путу проналажење старе форме после дугого одсуства због повреде, а да је ухватио добар залет показао је још у прошлом колу када је са две асистенције кумовао тријумфу над Ајнтрахтом.

Због Беларабија и тог 50.000. гола сам резултат остао је на трен у другом плану, али свакако да је и он врло битан. Јер Бајер је везао други тријумф, славио је са 3:1 у Баварској и стигао до 30. бода у сезони. С обзиром да је четвртопласирани Дортмунд на свега 34, јасно је да се Аспиринџије овом победом практично враћају у борбу за Лигу шампиона. А пре свега две недеље ситуација је изгледала безнадежно, уз отворене претње отказом Рогеру Шмиту од стране управе клуба.

Од вечерас ће се, међутим, неке друге приче причати на Бај арени.

Јунак Леверкузеновог тријумфа над Аугзбургом је двоструки стрелац Чичарито Ернандезкоји у последњих 180 минута постигао четири гола, потврдивши да се враћа у форму са старта сезоне. Домаћи су запретили само у једном тренутку, када су у 60. минуту преко Корасмањили на 1:2, али таман када су навијачи помислили да ће до краја гледати занимљиву борбу, уследио је хладан туш - пет минута касније својим другим поготком Мексиканац је решио све дилеме.

Бајера у наредном колу очекује дуел са Мајнцом, а онда дерби против Дортмунда који би много тога могао да одлучи када је у питању борба за четврто место. Између та два сусрета Левер игра против Атлетика први меч осмине финала Лиге шампиона.