BL: "Apotekari" sigurni u Augzburgu!

U prvom meču 21. kola Bundeslige Bajer Leverkuzen ostvario siguran trijumf na gostovanju Augzburgu.  Zovite ga herr 50. 000! Večeras je u Bundesligi postignut jubilarni pogodak, Leverkuzen slavio u Augzburgu. . .

Fudbal 17.02.2017 | 22:40
Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena na otvaranju 21. kola Bundeslige bez većih problema ostvarili su siguran trijumf u gostima protiv Augzburga.

AUGZBURG - BAJER LEVERKUZEN 1:3 (0:2)

"Apotekari" su u prvih 45 minuta dobrom igrom najavili trijumf, s obzirom da su preko Karima Belarabija i Havijera Ćićarita stekli dva gola prednosti.

Pogodak njemačkog reprezentativca bio je jubilarni, 50.000 u istoriji Bundeslige.

Bila je to školska akcija tima Rodžera Šmita, a nakon asistencije Kaja Haverca, Belarabiju nije bilo teško da zatrese mrežu Augzburga.

Pet minuta prije odlaska na odmor, nakon duge akcije, Meksikanac se odlično snašao u šesnaestercu rivala i povisio na 0:2.

Dominik Kor u 60. minutu vratio je nadu domaćinu da može bar do boda, ali samo pet minuta kasnije Ćićarito je srećno i spretno drugim golom stavio tačku na ovaj meč.

Bafi Etmajer 1974 - 10.000; Kurt Nidermajer 1983 - 20.000; Frank Nojbart 1994 - 30.000; Tomas Brojh 2005 - 40.000; i Karim Belarabi, 17. februar 2017 - 50.000! Iako naizgled obična, večerašnja utakmica u Augzburgu ostaće zauvek upisana u istoriji nemačkog fudbala jer je krilni napadač Leverkuzena onog trenutka kada je doveo svoj tim do prednosti od 1:0 u 23. minutu, postigao 50.000. gol u istoriji Bundeslige.

Zovite ga herr 50.000!

Karimu Belarabiju ovaj detalj značiće svakako mnogo na putu pronalaženje stare forme posle dugogo odsustva zbog povrede, a da je uhvatio dobar zalet pokazao je još u prošlom kolu kada je sa dve asistencije kumovao trijumfu nad Ajntrahtom.

Zbog Belarabija i tog 50.000. gola sam rezultat ostao je na tren u drugom planu, ali svakako da je i on vrlo bitan. Jer Bajer je vezao drugi trijumf, slavio je sa 3:1 u Bavarskoj i stigao do 30. boda u sezoni. S obzirom da je četvrtoplasirani Dortmund na svega 34, jasno je da se Aspirindžije ovom pobedom praktično vraćaju u borbu za Ligu šampiona. A pre svega dve nedelje situacija je izgledala beznadežno, uz otvorene pretnje otkazom Rogeru Šmitu od strane uprave kluba.

Od večeras će se, međutim, neke druge priče pričati na Baj areni.

Junak Leverkuzenovog trijumfa nad Augzburgom je dvostruki strelac Čičarito Ernandezkoji u poslednjih 180 minuta postigao četiri gola, potvrdivši da se vraća u formu sa starta sezone. Domaći su zapretili samo u jednom trenutku, kada su u 60. minutu preko Korasmanjili na 1:2, ali taman kada su navijači pomislili da će do kraja gledati zanimljivu borbu, usledio je hladan tuš - pet minuta kasnije svojim drugim pogotkom Meksikanac je rešio sve dileme.

Bajera u narednom kolu očekuje duel sa Majncom, a onda derbi protiv Dortmunda koji bi mnogo toga mogao da odluči kada je u pitanju borba za četvrto mesto. Između ta dva susreta Lever igra protiv Atletika prvi meč osmine finala Lige šampiona.