ПЛ: Челси "укочио" код Барнлија, пратиоци се надају! Свонси продужио агонију Лестера!

Лидер Премијер лиге кикснуо на гостовању Барнлију - 1:1.  Актуелни шампион доживео пети узастопни пораз у Премијер лиги без датог гола!

Фудбал 13.02.2017 | 09:00
Забаван меч на "Турф Муру", одакле гости заиста тешко односе бодове!

Екипа Антонија Контеа стигла је у Барнли као апсолутни лидер Премијер лиге, са девет бодова бише од првог пратиоца Тотенхема.

После 90 минута узбудљиве утакмице, решене головима Педра у 7. и Роберта Брејдија у 24. минуту, вођство првопласираног сада износи десет бодова, док је Барнли додатно учврстио своје место у средини табеле.

БАРНЛИ - ЧЕЛСИ 1:1 (1:1)

Неуморни домаћин храбро се супротставио фавориту, остао на ногама и после гола гостију, а уочи полувремена имао шансу и да поведе. У наставку се бранио, одбранио и знојем зарадио свој бод.

Српски интернационалац Немања Матић био је стартер Челсија и на терену је провео 67 минута, када га је заменио Сеск Фабрегас, у жељи Антонија Контеа да његов тим заигра офанзивније и ипак победи.

Међутим, "зид" Барнлија је одолео и изборио заслужени бод. Међу гостима је упадљиву ролу имао и искусни Џои Бартон, који је стигао у редове домаћина ове зиме, након јесењег бурног растанка са Глазгов Ренџерсом.

Коначним ремијем, пратиоци Челсија добили су какву-такву наду да би "плавци" могли да почну да "просипају" бодове. Тренутно је Тотенхем најближи лидеру са десет поена минуса, с тим да Манчестер сити у понедељак игра против Борнмута и имаће шансу да приђе тиму са Стамфорд Бриџа на осам поена заостатка.

Актуелни шампион доживео пети узастопни пораз у Премијер лиги без датог гола!

Сезона одмиче, а Лестер никако да бар наговести излазак из кризе!

После најновијег пораза, у гостима од Свонсија 2:0 (2:0), бранилац титуле је 17. на табели, али ће са оваквим играма врло брзо склизнути на неку од последње три позиције. Испадање шампиона из Премијер лиге је сасвим реална опција!

Бодове Свонсију на стадиону Либерти у недељу поподне донели су играчи одбране.

Штопер Алфи Моусон је у 36. минуту искористио чињеницу да је на 12-13 метара од гола остао потпуно неометан...

...док је леви бек Мартин Олсон после брзе и једноставне акције у последњим тренуцима првог полувремена утрчао иза леђа Лестерове последње линије и "закуцао" лопту иза леђа Каспера Шмајхела.

Најбоље шансе да смање на 2:1 и учине финиш утакмице неизвесним пропустили су Ислам Слимани у 62. и Џејми Варди у 77. минуту.

Лестеру је ово пети пораз заредом у Премијер лиги, а у последњих шест кола освојио је само бод, уз гол-разлику 0:12.

Последњи лигашки гол, од кога је прошло чак 610 минута, постигао је Слимани 31. децембра, у победи над Вест Хемом (1:0). Уследио је реми (0:0) у Мидлсброу, па порази од Челсија, Саутемптона, Барнлија, Манчестер јунајтеда и сада од Свонсија.

Клаудију Ранијерију и његовим изабраницима наредног викенда следи гостовање Милволу, у оквиру ФА купа, затим иду "на ноге" Севиљи (први меч осмине финала Лиге шампиона), па у наставку домаћег првенства дочекују Ливерпул!

Свонси је после три везана пораза на свом стадиону забележио другу победу у низу, а укупно гледано има три победе у последња четири кола, почев од сензације на Енфилду (2:3 против Ливерпула). Једине бодове изгубио је прошле недеље у Манчестеру, када га је Сити савладао 2:1, голом Габријела Жезуса у 92. минуту.