PL: Čelsi "ukočio" kod Barnlija, pratioci se nadaju! Svonsi produžio agoniju Lestera!

Lider Premijer lige kiksnuo na gostovanju Barnliju - 1:1.  Aktuelni šampion doživeo peti uzastopni poraz u Premijer ligi bez datog gola!

Fudbal 13.02.2017 | 09:00
Zabavan meč na "Turf Muru", odakle gosti zaista teško odnose bodove!

Ekipa Antonija Kontea stigla je u Barnli kao apsolutni lider Premijer lige, sa devet bodova biše od prvog pratioca Totenhema.

Posle 90 minuta uzbudljive utakmice, rešene golovima Pedra u 7. i Roberta Brejdija u 24. minutu, vođstvo prvoplasiranog sada iznosi deset bodova, dok je Barnli dodatno učvrstio svoje mesto u sredini tabele.

BARNLI - ČELSI 1:1 (1:1)

Neumorni domaćin hrabro se suprotstavio favoritu, ostao na nogama i posle gola gostiju, a uoči poluvremena imao šansu i da povede. U nastavku se branio, odbranio i znojem zaradio svoj bod.

Srpski internacionalac Nemanja Matić bio je starter Čelsija i na terenu je proveo 67 minuta, kada ga je zamenio Sesk Fabregas, u želji Antonija Kontea da njegov tim zaigra ofanzivnije i ipak pobedi.

Međutim, "zid" Barnlija je odoleo i izborio zasluženi bod. Među gostima je upadljivu rolu imao i iskusni Džoi Barton, koji je stigao u redove domaćina ove zime, nakon jesenjeg burnog rastanka sa Glazgov Rendžersom.

Konačnim remijem, pratioci Čelsija dobili su kakvu-takvu nadu da bi "plavci" mogli da počnu da "prosipaju" bodove. Trenutno je Totenhem najbliži lideru sa deset poena minusa, s tim da Mančester siti u ponedeljak igra protiv Bornmuta i imaće šansu da priđe timu sa Stamford Bridža na osam poena zaostatka.

Aktuelni šampion doživeo peti uzastopni poraz u Premijer ligi bez datog gola!

Sezona odmiče, a Lester nikako da bar nagovesti izlazak iz krize!

Posle najnovijeg poraza, u gostima od Svonsija 2:0 (2:0), branilac titule je 17. na tabeli, ali će sa ovakvim igrama vrlo brzo skliznuti na neku od poslednje tri pozicije. Ispadanje šampiona iz Premijer lige je sasvim realna opcija!

Bodove Svonsiju na stadionu Liberti u nedelju popodne doneli su igrači odbrane.

Štoper Alfi Mouson je u 36. minutu iskoristio činjenicu da je na 12-13 metara od gola ostao potpuno neometan...

...dok je levi bek Martin Olson posle brze i jednostavne akcije u poslednjim trenucima prvog poluvremena utrčao iza leđa Lesterove poslednje linije i "zakucao" loptu iza leđa Kaspera Šmajhela.

Najbolje šanse da smanje na 2:1 i učine finiš utakmice neizvesnim propustili su Islam Slimani u 62. i Džejmi Vardi u 77. minutu.

Lesteru je ovo peti poraz zaredom u Premijer ligi, a u poslednjih šest kola osvojio je samo bod, uz gol-razliku 0:12.

Poslednji ligaški gol, od koga je prošlo čak 610 minuta, postigao je Slimani 31. decembra, u pobedi nad Vest Hemom (1:0). Usledio je remi (0:0) u Midlsbrou, pa porazi od Čelsija, Sautemptona, Barnlija, Mančester junajteda i sada od Svonsija.

Klaudiju Ranijeriju i njegovim izabranicima narednog vikenda sledi gostovanje Milvolu, u okviru FA kupa, zatim idu "na noge" Sevilji (prvi meč osmine finala Lige šampiona), pa u nastavku domaćeg prvenstva dočekuju Liverpul!

Svonsi je posle tri vezana poraza na svom stadionu zabeležio drugu pobedu u nizu, a ukupno gledano ima tri pobede u poslednja četiri kola, počev od senzacije na Enfildu (2:3 protiv Liverpula). Jedine bodove izgubio je prošle nedelje u Mančesteru, kada ga je Siti savladao 2:1, golom Gabrijela Žezusa u 92. minutu.