ФА Куп: Арсенал демолирао Саутемптон, хет-трик Волкота!

Лондонски Арсенал разбио је Саутемптон као гост на Сент Мерису у последњем суботњем сусрету шеснаестине финала ФА Купа – 5:0 (3:0).

Фудбал 28.01.2017 | 21:00
'Тобџије' су, без менаџера Арсена Венгера који ће због суспензије следећа четири сусрета провести на трибинама, одиграле маестралан меч, у ком је већ после 45 минута игре све било јасно.

Оно што посебно може да радује јесте повратак Данија Велбека после дуге паузе и опоравка од повреде, а бивши нападач Манчестер Јунајтеда је за свега тридесетак минута гире показао да није заборавио да игра фудбал, као и да ће бити од велике помоћи тиму са Емирејта у финишу сезоне.

Најпре је у 15. минуту дивним ударцем у даљи угао завршио одлично додавање Лукаса Переса, да би само седам минута касније такође био прецизан, овога пута на додавање Алекса Окслејд-Чемберлена.

Коначан резултат првог полувремена поставио је Тио Волкот, на додавање управо Велбека, а брзоноги крилни нападач само је најавио своју још бољу игру у наставку.

Тио је у 69. минуту искористио диван продор и пâс Алексиса Санчеса за 4:0, пре него што је шест минута пре истека регуларног тока, поново на асистенцију Чилеанца, комплетирао хет-трик и кошмарно поподне за 'Свеце'.

Душан Тадић играо је од 64. минута за домаће.