КАН: "Пастуви" први полуфиналисти!

Сјајна Буркина Фасо избацилаТунис. Човек одлуке горостасни Аристиде Бансе.

Фудбал 28.01.2017 | 20:50
Први полуфиналиста Афричког купа нација је Буркина Фасо. Другопласирана репрезентација са турнира 2013. године савладала је Тунис 2:0 и сада чека победника дуела Мароко - Египат.

У прилично чврстој и борбеној утакмици пресудан моменат био је улазак Аристидеа Бансеа у игру. Португалац Пауло Дуарте у 77. минуту послао је на терен 32-годишњег нападача летонске Риге, а само четири минута касније Буркина Фасо је повела.

После фаула, саиграч је "ћушнуо" лопту Бансеу, а он снажним и прецизним ударцем по земљи погодио мрежу.

Само два минута касније, горостасни центарфор погодио је стативу, а онда је у 85. минуту уследио "нокаут". После корнера за Тунис, Прежис Накулма је фантастично истрчао, обишао голмана који је покушао рукама да га заустави на неких 30 метара од гола и затим послао лопту у небрањену мрежу.

У другом суботњем четвртфиналу од 20 часова састају се Сенегал и Камерун, док ће у недељу играти ДР Конго - Гана и Египат - Тунис.