KAN: "Pastuvi" prvi polufinalisti!

Sjajna Burkina Faso izbacilaTunis. Čovek odluke gorostasni Aristide Banse.

Fudbal 28.01.2017 | 20:50
Prvi polufinalista Afričkog kupa nacija je Burkina Faso. Drugoplasirana reprezentacija sa turnira 2013. godine savladala je Tunis 2:0 i sada čeka pobednika duela Maroko - Egipat.

U prilično čvrstoj i borbenoj utakmici presudan momenat bio je ulazak Aristidea Bansea u igru. Portugalac Paulo Duarte u 77. minutu poslao je na teren 32-godišnjeg napadača letonske Rige, a samo četiri minuta kasnije Burkina Faso je povela.

Posle faula, saigrač je "ćušnuo" loptu Banseu, a on snažnim i preciznim udarcem po zemlji pogodio mrežu.

Samo dva minuta kasnije, gorostasni centarfor pogodio je stativu, a onda je u 85. minutu usledio "nokaut". Posle kornera za Tunis, Prežis Nakulma je fantastično istrčao, obišao golmana koji je pokušao rukama da ga zaustavi na nekih 30 metara od gola i zatim poslao loptu u nebranjenu mrežu.

U drugom subotnjem četvrtfinalu od 20 časova sastaju se Senegal i Kamerun, dok će u nedelju igrati DR Kongo - Gana i Egipat - Tunis.