ИТА: Фиорентина у посљедњем минуту побиједила Палермо!

Фудбалери Фиорентине савладали су у надокнади времена Палемо са 2:1, у последњем мечу 15. кола Серије А.

Фудбал 05.12.2016 | 09:45
’Љубичасти’ су до нова три бода дошли головима Федерика Бернардескиа у 33. минуту, да би јунак на овом мечу био сенегласки нападач Кума Бабакара, који је у последњем минуту судијске надокнаде донео три бода домаћем тиму.

Први гол ’Виоле’ постигнут је из пенала, који је досуђен због играња руком у шеснаестерцу. Домаћи тим само пет минута касније поново је затреса омрежу, али гол није признат због претходног фаула.

Фиорентина је до полувремена имала још две добре шансе, али их није искористила. Почетком другог полувремена Мато Јајало је донео Палерму изједначење сјајним голом из слободног ударца.

Фиорентина је после тога имала контролу, али није успела да створи ниједну изгледну шансу све до 93. минута, када је Кума Бабакар испратио корнер и главом из близине постигао победнички гол.

'Љубичасти' се сада налазе на осмом месту са 23 бода, пет мање од тимова који се боре за Европу.

Палерму је ово био осми узастопни пораз и остао је на последњем месту са шест бодова.