ITA: Fiorentina u posljednjem minutu pobijedila Palermo!

Fudbaleri Fiorentine savladali su u nadoknadi vremena Palemo sa 2:1, u poslednjem meču 15. kola Serije A.

Fudbal 05.12.2016 | 09:45
’Ljubičasti’ su do nova tri boda došli golovima Federika Bernardeskia u 33. minutu, da bi junak na ovom meču bio seneglaski napadač Kuma Babakara, koji je u poslednjem minutu sudijske nadoknade doneo tri boda domaćem timu.

Prvi gol ’Viole’ postignut je iz penala, koji je dosuđen zbog igranja rukom u šesnaestercu. Domaći tim samo pet minuta kasnije ponovo je zatresa omrežu, ali gol nije priznat zbog prethodnog faula.

Fiorentina je do poluvremena imala još dve dobre šanse, ali ih nije iskoristila. Početkom drugog poluvremena Mato Jajalo je doneo Palermu izjednačenje sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Fiorentina je posle toga imala kontrolu, ali nije uspela da stvori nijednu izglednu šansu sve do 93. minuta, kada je Kuma Babakar ispratio korner i glavom iz blizine postigao pobednički gol.

'Ljubičasti' se sada nalaze na osmom mestu sa 23 boda, pet manje od timova koji se bore za Evropu.

Palermu je ovo bio osmi uzastopni poraz i ostao je na poslednjem mestu sa šest bodova.