БЛ: Хамбург забиљежио прву побједу, Костић асистирао!

Екипа Хамбурга заблежила је прву победу у БЛи пошто су у гостима савладали Дармштад – 2:0, док су екипе Аугзбурга и Франкфурта одиграле нерешен меч – 1:1.

Фудбал 05.12.2016 | 09:00
Репрезентативац Србије Филип Костић забележио је асистенцију на овом мечу, када је у 30. минуту меча одличним центаршутем нашао Михаела Грегорича, који је потом заккуцао главом за вођство гостујуеће екипе.

Други гол постигао је Матијас Остржолек у надокнади времена и то је био каначан резултат на овом мечу. Хамбург је овом победом побегао са зачеља и сада заузима 17. место, а после 13 одиграних кола има седам бодова, један бод мање од Дармштада.

У последњој утакмици 13. кола Бундеслиге фудбалери Аузбурга на свом стадиону одиграли су нерешен меч са Франкфуртом – 1:1.

Гости су повели голом шведског нападача Бранимира Хргота у 11. минуту меча, али је Ђи Донг- Вон спасао екипу од пораза у 34. минуту.

Екипа Франкфурта је пета на табели са 25 бодова, док је Аузбург на 12. позицији са 14.

Српски фудбалер Мијат Гаћиновић до 62. минута наступао је за Франкфурту, док је Гојко Качар био на клупи Аузбурга.