BL: Hamburg zabilježio prvu pobjedu, Kostić asistirao!

Ekipa Hamburga zabležila je prvu pobedu u BLi pošto su u gostima savladali Darmštad – 2:0, dok su ekipe Augzburga i Frankfurta odigrale nerešen meč – 1:1.

Fudbal 05.12.2016 | 09:00
Reprezentativac Srbije Filip Kostić zabeležio je asistenciju na ovom meču, kada je u 30. minutu meča odličnim centaršutem našao Mihaela Gregoriča, koji je potom zakkucao glavom za vođstvo gostujueće ekipe.

Drugi gol postigao je Matijas Ostržolek u nadoknadi vremena i to je bio kanačan rezultat na ovom meču. Hamburg je ovom pobedom pobegao sa začelja i sada zauzima 17. mesto, a posle 13 odigranih kola ima sedam bodova, jedan bod manje od Darmštada.

U poslednjoj utakmici 13. kola Bundeslige fudbaleri Auzburga na svom stadionu odigrali su nerešen meč sa Frankfurtom – 1:1.

Gosti su poveli golom švedskog napadača Branimira Hrgota u 11. minutu meča, ali je Đi Dong- Von spasao ekipu od poraza u 34. minutu.

Ekipa Frankfurta je peta na tabeli sa 25 bodova, dok je Auzburg na 12. poziciji sa 14.

Srpski fudbaler Mijat Gaćinović do 62. minuta nastupao je za Frankfurtu, dok je Gojko Kačar bio na klupi Auzburga.