СЛС: Војводина лако са Напретком, Партизан са Јавором!

Фудбалери Војводине савладали су на свом терену екипу Напретка са 2:0 у 19. колу Суперлиге Србије. Партизан лако зауставио серију Јавора! Фудбалери Партизана победили су Јагвор у Хумској са 2:0, у последњој утакмици 19. кола Суперлиге Србије.

Фудбал 05.12.2016 | 08:30
Голове за Војводину постигли су Владимир Ковачевић у 39. минуту, док је Лазар Зличић повећао предност у 54.

Екипа Ненада Лалатовића је трећа на табели са 42 бода колико има и Партизан, док су Крушевљани на четвртој позицији са пет мање.

У наредном колу Војвођани гостују у Ивањици, док Напредак дочекује екипу Младости.

Тим Марка Николића рутински је стигао до победе у дербију кола, иако су гости у меч ушли после пет везаних тријумфа.

Само у неколико наврата Јавор је запретио црно-белима који су головима Уроша Ђурђевића у 31. и Леонарда у 47. минуту стигли до 13. победе у сезони.

Партизан је у последњих 20-ак минута пропустио неколико прилика да оствари и убедљивију победу, а најбоље шансе је у том периоду имао и Јавор.

Црно-бели имају 42 бода као и Војводина, шест мање од шампиона Црвене звезде, док је Јавор осми са 26 бодова.

Иако је Јавор у овај дуел ушао после пет везаних победа, играчи Партизана извршили су од старта велики притисак. У четвртом минуту Божинов је промашио велику шансу, али и да је погодио не би се важило јер је био у офсајду.

Гости из Ивањице играли су веома чврсто, док је Партизан чекао њихове грешке у одбрани у жељи да што пре постигне водећи гол. У 17. минуту први пут је покушао и Леонардо, али је голман Ђогатовић избацио у корнер лопту.

Иако је имао велику иницијативу, Партизан се мучио са одбраном домаћина, а мрежу гостију у 31. минуту је затресао Урош Ђурђевић. Миленковић је упутио оштру лопту са левог бока, а Ђурђевић је улклизао у правом тренутку и спровео је у мрежу Јавора.

Одмах након вођства црно-белих ситуација на терену се у потпуности променила. Партизан се повукао, а гости из Ивањице преузели су потпуну иницијативу. У неколико наврата су успели да озбиљно припрете Партизану који се определио на контре и полуконтре.

Већ на старту другог полувремена Партизан је постигао и други гол. У 48. минуту после акције на десној страни лопта је стигла у казнени простор. Божинов је натрчао и проследио је до Леонарда који је из прве кроз ноге голмана Јавора послао у мрежу.

Други гол у потпуности је умртвио игру. У наставку меча обе екипе играле су у лаганом ритму и право је чудо како је до краја остало 2:0.

Партизан је преко Леонарда, Ђурђевића и Лукића имао неколико огромних шанси, а и гости су у могли до барем једног гола.