SLS: Vojvodina lako sa Napretkom, Partizan sa Javorom!

Fudbaleri Vojvodine savladali su na svom terenu ekipu Napretka sa 2:0 u 19. kolu Superlige Srbije. Partizan lako zaustavio seriju Javora! Fudbaleri Partizana pobedili su Jagvor u Humskoj sa 2:0, u poslednjoj utakmici 19. kola Superlige Srbije.

Fudbal 05.12.2016 | 08:30
Golove za Vojvodinu postigli su Vladimir Kovačević u 39. minutu, dok je Lazar Zličić povećao prednost u 54.

Ekipa Nenada Lalatovića je treća na tabeli sa 42 boda koliko ima i Partizan, dok su Kruševljani na četvrtoj poziciji sa pet manje.

U narednom kolu Vojvođani gostuju u Ivanjici, dok Napredak dočekuje ekipu Mladosti.

Tim Marka Nikolića rutinski je stigao do pobede u derbiju kola, iako su gosti u meč ušli posle pet vezanih trijumfa.

Samo u nekoliko navrata Javor je zapretio crno-belima koji su golovima Uroša Đurđevića u 31. i Leonarda u 47. minutu stigli do 13. pobede u sezoni.

Partizan je u poslednjih 20-ak minuta propustio nekoliko prilika da ostvari i ubedljiviju pobedu, a najbolje šanse je u tom periodu imao i Javor.

Crno-beli imaju 42 boda kao i Vojvodina, šest manje od šampiona Crvene zvezde, dok je Javor osmi sa 26 bodova.

Iako je Javor u ovaj duel ušao posle pet vezanih pobeda, igrači Partizana izvršili su od starta veliki pritisak. U četvrtom minutu Božinov je promašio veliku šansu, ali i da je pogodio ne bi se važilo jer je bio u ofsajdu.

Gosti iz Ivanjice igrali su veoma čvrsto, dok je Partizan čekao njihove greške u odbrani u želji da što pre postigne vodeći gol. U 17. minutu prvi put je pokušao i Leonardo, ali je golman Đogatović izbacio u korner loptu.

Iako je imao veliku inicijativu, Partizan se mučio sa odbranom domaćina, a mrežu gostiju u 31. minutu je zatresao Uroš Đurđević. Milenković je uputio oštru loptu sa levog boka, a Đurđević je ulklizao u pravom trenutku i sproveo je u mrežu Javora.

Odmah nakon vođstva crno-belih situacija na terenu se u potpunosti promenila. Partizan se povukao, a gosti iz Ivanjice preuzeli su potpunu inicijativu. U nekoliko navrata su uspeli da ozbiljno priprete Partizanu koji se opredelio na kontre i polukontre.

Već na startu drugog poluvremena Partizan je postigao i drugi gol. U 48. minutu posle akcije na desnoj strani lopta je stigla u kazneni prostor. Božinov je natrčao i prosledio je do Leonarda koji je iz prve kroz noge golmana Javora poslao u mrežu.

Drugi gol u potpunosti je umrtvio igru. U nastavku meča obe ekipe igrale su u laganom ritmu i pravo je čudo kako je do kraja ostalo 2:0.

Partizan je preko Leonarda, Đurđevića i Lukića imao nekoliko ogromnih šansi, a i gosti su u mogli do barem jednog gola.