ПЛ: Јунајтед је играо добро, а онда је ушао Фелаини...!

Фудбалери Евертона и Манчестер јунајтеда одиграли су нерешено 1:1, у дербију 14. кола Премијер лиге. Глупост Фелаинија упропастила мајсторију Златана! Манчестер јунајтед био на прагу победе у Ливерпулу, али је Белгијанац све упропастио.

Фудбал 05.12.2016 | 08:00
Екипа Жозеа Муриња је поново испустила два бода, а највећи кривац за то је управо Португалац који је пет минута пре краја увео Маруана Фелаинија у жељи да сачува победу.

Очајни Белгијанац поново је показао због чега је један од омраженијих играча код навијача Јунајтеда, па је само три минута по уласку на терен скривио пенал.

Лејтон Бејнс је погодио за 1:1 и тако донео бод домаћем тиму.

Претходно је Јунајтед био много бољи, али поново није успео да постигне довољан број голова. Једини стрелац у финишу првофг дела био је Златан Ибрахимовић, а у наставку су одличне шансе да реше меч пропустили Мхитарјан, Ерера и Ибрахимовић.

Биће љут Жозе Мурињо после утакмице 14. кола Премијер лиге. Мало на Маруана Фелаинија, а вероватно много на судију Мајкла Оливера, који је у 87. минуту показао на белу тачку после дуела високог белгијског везисте и Идриса Гаја из Евертона.

Фелаини јесте неспретно реаговао само два минута по уласку у игру, али је питање колико је његов контакт са противничким фудбалером био заиста за најстрожу казну.

У сваком случају, пенал је досуђен, а Лејтон Бејнс је то умео да искористи за погодак и изједначење:

Евертон - Манчестер јунајтед 1:1 (0:1).

Тим голом поништена је мајсторија Златана Ибрахимовића из 42. минута, када је лобовао истрчалог Мартина Стекеленбурга. Лопта се "нећкала", погодила прво пречку, па стативу, али онда и прешла гол линију:

Када се све сабере, по приказаној игри реми је можда и најправеднији резултат ове утакмице, јер и један и други тим нису пружили посебно квалитетну партију, вредну три бода.

Поред голова, била је још по једна одлична прилика на обе стране.

Евертон је у 53. минуту могао до поготка, али је шут Мираљаса сјајно зауставио Де Хеа, док је недуго затим, у 60. минуту, Андер Ерера одлично испратио акцију по десној страни, убацио се из другог плана, али и погодио пречку.

Јунајтед је имао много среће што већ у 16. минуту није остао са играчем мање после жестоког старта Маркоса Роха са две ноге на Идриса Гаја. Гостујући фудбалер добио је само жути картон.

Јунајтеду је ово био трећи узастопни реми у Премијер лиги, док Евертон у последње четири утакмице има два ремија и два пораза.

Јунајтед је шести на табели са 21 бодом, док је Евертон осми са бодом мање.