PL: Junajted je igrao dobro, a onda je ušao Felaini...!

Fudbaleri Evertona i Mančester junajteda odigrali su nerešeno 1:1, u derbiju 14. kola Premijer lige. Glupost Felainija upropastila majstoriju Zlatana! Mančester junajted bio na pragu pobede u Liverpulu, ali je Belgijanac sve upropastio.

Fudbal 05.12.2016 | 08:00
Ekipa Žozea Murinja je ponovo ispustila dva boda, a najveći krivac za to je upravo Portugalac koji je pet minuta pre kraja uveo Maruana Felainija u želji da sačuva pobedu.

Očajni Belgijanac ponovo je pokazao zbog čega je jedan od omraženijih igrača kod navijača Junajteda, pa je samo tri minuta po ulasku na teren skrivio penal.

Lejton Bejns je pogodio za 1:1 i tako doneo bod domaćem timu.

Prethodno je Junajted bio mnogo bolji, ali ponovo nije uspeo da postigne dovoljan broj golova. Jedini strelac u finišu prvofg dela bio je Zlatan Ibrahimović, a u nastavku su odlične šanse da reše meč propustili Mhitarjan, Erera i Ibrahimović.

Biće ljut Žoze Murinjo posle utakmice 14. kola Premijer lige. Malo na Maruana Felainija, a verovatno mnogo na sudiju Majkla Olivera, koji je u 87. minutu pokazao na belu tačku posle duela visokog belgijskog veziste i Idrisa Gaja iz Evertona.

Felaini jeste nespretno reagovao samo dva minuta po ulasku u igru, ali je pitanje koliko je njegov kontakt sa protivničkim fudbalerom bio zaista za najstrožu kaznu.

U svakom slučaju, penal je dosuđen, a Lejton Bejns je to umeo da iskoristi za pogodak i izjednačenje:

Everton - Mančester junajted 1:1 (0:1).

Tim golom poništena je majstorija Zlatana Ibrahimovića iz 42. minuta, kada je lobovao istrčalog Martina Stekelenburga. Lopta se "nećkala", pogodila prvo prečku, pa stativu, ali onda i prešla gol liniju:

Kada se sve sabere, po prikazanoj igri remi je možda i najpravedniji rezultat ove utakmice, jer i jedan i drugi tim nisu pružili posebno kvalitetnu partiju, vrednu tri boda.

Pored golova, bila je još po jedna odlična prilika na obe strane.

Everton je u 53. minutu mogao do pogotka, ali je šut Miraljasa sjajno zaustavio De Hea, dok je nedugo zatim, u 60. minutu, Ander Erera odlično ispratio akciju po desnoj strani, ubacio se iz drugog plana, ali i pogodio prečku.

Junajted je imao mnogo sreće što već u 16. minutu nije ostao sa igračem manje posle žestokog starta Markosa Roha sa dve noge na Idrisa Gaja. Gostujući fudbaler dobio je samo žuti karton.

Junajtedu je ovo bio treći uzastopni remi u Premijer ligi, dok Everton u poslednje četiri utakmice ima dva remija i dva poraza.

Junajted je šesti na tabeli sa 21 bodom, dok je Everton osmi sa bodom manje.