ЕЛ: Олимпијакос се попео на 4. мјесто!

Дарушафака у "рикверцу", пораз и код куће! Олимпијакос без већих проблема славио у Истанбулу.

Кошарка 02.12.2016 | 20:15
После пет узастопних победа, три пораза у низу. Кошаркаши Дарушафаке налазе се у стрмоглавом паду форму.

"Скалп" екипи Дејвида Блата скинуо је и Олимпијакос, који је славио у Истанбулу 77:71(24:21, 19:13, 14:17, 20:20) за своју шесту победу, уз четири пораза.

Дарушафака сада има учинак од пет победа и пет пораза.

Гости из Атине контролисали су резултат већим делом утакмице, дозволивши ривалу да поведе само у уводним минутима (7:6) и почетком друге четвртине (28:26). Највећа предност Олимпијакоса износила је 12 поена разлике, ипак, домаћин је у последњој деоници у неколико наврата стигао на само кош заостатка, али није имао снаге за преокрет, па је после Панатинаикоса и Галатасараја у гостима, поражен и на свом терену.

Најефикаснији у Олимпијакосу били су Мет Лоџески и Јоргос Принтезис са по 15 поена, док јеВасилис Спанулис убацио 13, уз пет асистенција.

Дарушафаку је предводио  Вил Клејбурн са 21 поеном.

Барселона - Панатинаикос (21.00)

ТАБЕЛА: ЦСКА 9-1, Реал Мадрид 7-3, Фенербахче 7-3, Олимпијакос 6-4, Панатинаикос 5-4, Басконија 5-4, Макаби 5-5, Дарушафака 5-5, Ефес 5-5, Црвена звезда 4-5, Барселона 4-5, Армани 4-6, Жалгирис 3-6, Галатасарај 3-6, Уникс 3-7, Бамберг 2-8.

Извор: мондо.рс