EL: Olimpijakos se popeo na 4. mjesto!

Darušafaka u "rikvercu", poraz i kod kuće! Olimpijakos bez većih problema slavio u Istanbulu.

Košarka 02.12.2016 | 20:15
Posle pet uzastopnih pobeda, tri poraza u nizu. Košarkaši Darušafake nalaze se u strmoglavom padu formu.

"Skalp" ekipi Dejvida Blata skinuo je i Olimpijakos, koji je slavio u Istanbulu 77:71(24:21, 19:13, 14:17, 20:20) za svoju šestu pobedu, uz četiri poraza.

Darušafaka sada ima učinak od pet pobeda i pet poraza.

Gosti iz Atine kontrolisali su rezultat većim delom utakmice, dozvolivši rivalu da povede samo u uvodnim minutima (7:6) i početkom druge četvrtine (28:26). Najveća prednost Olimpijakosa iznosila je 12 poena razlike, ipak, domaćin je u poslednjoj deonici u nekoliko navrata stigao na samo koš zaostatka, ali nije imao snage za preokret, pa je posle Panatinaikosa i Galatasaraja u gostima, poražen i na svom terenu.

Najefikasniji u Olimpijakosu bili su Met Lodžeski i Jorgos Printezis sa po 15 poena, dok jeVasilis Spanulis ubacio 13, uz pet asistencija.

Darušafaku je predvodio  Vil Klejburn sa 21 poenom.

Barselona - Panatinaikos (21.00)

TABELA: CSKA 9-1, Real Madrid 7-3, Fenerbahče 7-3, Olimpijakos 6-4, Panatinaikos 5-4, Baskonija 5-4, Makabi 5-5, Darušafaka 5-5, Efes 5-5, Crvena zvezda 4-5, Barselona 4-5, Armani 4-6, Žalgiris 3-6, Galatasaraj 3-6, Uniks 3-7, Bamberg 2-8.

Izvor: mondo.rs