ШПА: Севиља и Депор до побједе у финишу!

Фудбалери Севиље победили су на свом терену Алавес са 2:1 у седмом колу Примере и тако се пробили у врх табеле Примере.

Фудбал 02.10.2016 | 00:15
Сва три гола постигнута су у завршници меча, а Севиља је до победе дошла у надокнади времена.

Прво је Висам Бен Једер довео домаћина у водјство, да би Виктор Лагвардија донео Алавесу изједначење у 84. минуту, после корнера који је извео српски интернационалац Александар Пантић.

Севиља је тријумфовала новим голом Бен Једера, у другом минуту надокнаде. Севиља сада има 14 бодова и тренутно је друга, док је Алавес остао 11. са девет бодова.

Фудбалери Осасуне и Лас Палмаса одиграли су 2:2, што је резултат који не одговара ни једној екипи.

Осасуна је водила 2:0 на полувремену, али је Лас Палмас прво смањио, а онда и у надокнади времена дошао до бода после гола из одбитка. Домаћин је тако остао без победе ове сезоне и налази се на претпоследњем месту са три бода из седам кола.

Лас Палмас је врло добро почео сезону, али му је ово трећа утакмица без тријумфа, после једног пораза и два ремија, тако да није успеио да се врати медју првих шест, иако има утакмицу више.

Фудбалери Депортива остварили су другу победу у Примери ове сезоне, пошто су вечерас у Коруњи победили Спортинг из Хихона са 2:1. Ово је Депортиву прва победа после оне остварене у првом колу такмичења, а до ње је дошао голом Рајана Бабела у 92. минуту меча. Одмах после тога судија је одсвирао крај, и екипа из Коруње је прекинула низ од пет мечева без победе.

Депортиво је сада 12. са осам бодова. Спортингу је ово био четврти узастопни пораз и сада је пао на 15. место са седам бодова.